середа, 31 серпня, 2016, 11:05 Політика
Яременко: ЄС визнає, що Україна виконала вимоги, та це ще не гарантує скасування віз
Фото: postfactum.ks.ua
Фото: postfactum.ks.ua

Доповідь Європарламенту щодо безвізового режиму для України, яку мають розглянути у понеділок, 5 вересня, швидше за все, буде позитивною. Але загальна ситуація в ЄС зараз є не зовсім сприятлива для України.

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK заявив дипломат, глава благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

«Коли готувалася доповідь Європарламенту, спочатку виникли певні сумніви щодо особистості доповідачки з Болгарії, але, тим не менш, вона зробила все можливе, щоб переконати, що звіт буде об’єктивним. І впродовж літа не було якихось негативних повідомлень або таких, які би викликали застереження, що результат може бути негативним для України. Тому будемо сподіватися, що Європарламент успішно розгляне і затвердить цей звіт як такий, що підтверджує готовність нашої країни», – зазначив він.

Інша справа, додав Яременко, що паралельно з цим в Європейському Союзі розгортаються події, які є дуже несприятливі для України. Далі на фоні підготовки до виборів у провідних європейських країнах – Франції, Німеччині – продовжується і загострюється тема міграції. Дуже гостро на цю тему реагують саме німецькі політики і стримують прийняття будь-яких рішень, які би сприймались виборцями як послаблення міграційного закону і як такі, що потенційно можуть поставити під загрозу і без того вже хитку ситуацію з міграцією.

«Отже, загалом ЄС на сьогодні у доволі хиткому становищі, коли через вихід Великобританії, через наявність інших проблем дуже складно даються стратегічні консолідовані рішення. Тому хоча очевидно, що до України мало які претензії можна пред’явити в плані підготовки до запровадження безвізового режиму – швидше за все, європейцям доведеться визнати, що Україна виконала свої обіцянки, але загальна ситуація є не зовсім сприятлива», – вважає Яременко.

Водночас він не береться прогнозувати, коли саме Україна зможе отримати безвізовий режим з ЄС.

Відповідаючи на питання, чи на цьому етапі ще щось залежить від української сторони, дипломат підкреслив, що Україні зараз категорично не слід створювати скандали, як, наприклад, з введенням електронного декларування.

«Це може надавати додаткові аргументи опонентам введення безвізу для України. Таких ситуацій треба уникати. Тобто зараз хоча би у сфері боротьби з корупцією, юстиції, правосуддя Україні треба намагатися бути країною, яка старається і дає позитивний результат. Будь-який скандал у цих сферах може мати негативні наслідки», – зазначив Яременко.

Як повідомлялося, Європарламент розгляне доповідь щодо безвізового режиму для України у понеділок, 5 вересня.

Нагадаємо, раніше представник України в ЄС не зміг назвати точної дати введення безвізового режиму. Він зазначив, що Україна виконала всі зобов’язання, тому може розраховувати на введення безвізового режиму найближчим часом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-22 17:35 :11