Новини » Події 31 серпня, 2016, 9:27
У Києві спустили на воду гідрографічне судно «Капітан Черемних», – Мінінфраструктури
У Києві спустили на воду гідрографічне судно «Капітан Черемних». Фото: УНН
У Києві спустили на воду гідрографічне судно «Капітан Черемних». Фото: УНН

Учора відбулася церемонія спуску на воду гідрографічного судна «Капітан Черемних», яка відбулась 30 серпня 2016 року на території ПАТ «Київський суднобудівний судноремонтний завод». Відновлення річкового судноплавства – один із ключових пріоритетів роботи Міністерства інфраструктури України.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Дмитро Роменський, який взяв участь у церемонії, – повідомляють на сайті Мінінфраструктури.

«Міністерство інфраструктури України має системний підхід до відновлення як пасажирського, так і вантажного судноплавства внутрішніми водними шляхами України. Цього року Міністерством інфраструктури заплановано фінансування реконструкції дніпровських шлюзів з фонду бюджетної підтримки від ЄС у розмірі 105 мільйонів гривень. Роботи розпочнуть вже восени. Це – перший важливий крок», – зазначив Дмитро Роменський.

За його словами, два тижні тому міністр інфраструктури України Володимир Омелян взяв участь у спуску на воду пасажирського судна в Миколаєві. «Сьогодні, вже у Києві, ми спускаємо на воду гідрографічне судно, яке обслуговуватиме гідрографічні об’єкти на узбережжі, зокрема, в портах. Це вже четверте судно такого плану. Для нас дуже важливо бачити позитивну динаміку в галузі. Судна модернізують, спускають на воду, – це означає, що ми поступово, крок за кроком, конвертуємо наш потенціал у реальні потужності», – сказав пан Роменський.

Начальник ДУ «Держгідрографія» Сергій Симоненко у свою чергу зазначив, що над модернізацією судна працювала велика команда українських фахівців. «Спуск судна на воду – це завжди важливий і хвилюючий момент. Я переконаний, що за підтримки Міністерства інфраструктури України та силами нашої команди ми зможемо забезпечити належну гідрографію на внутрішніх водних шляхах і таким чином зробити внесок у відновлення потужного судноплавства», – заявив він.

Модернізацію та переобладнання судна здійснювали за власні кошти ДУ «Держгідрографія». Зазначене судно планують використовувати для встановлення та обслуговування об’єктів навігаційного забезпечення мореплавства (для встановлення та заміни буїв; заміни елементів живлення та світлооптичних апаратів на буях), виконання комплексних гідрографічних та океанографічних досліджень у прибережній зоні морів і лиманів; обслуговування гідрографічних об’єктів на узбережжі й островах у зоні відповідальності України, відповідно до міжнародних зобов’язань, зокрема в портах Одеського регіону.

Листом Міністерства інфраструктури України від 22.04.2016 № 4002/55/10-16 погоджено зміну назви судна. Назву судна «Капітан Черемних» присвоєно на честь одеського капітана Черемниха Івана Георгійовича.

Черемних Іван Георгійович народився 26 червня 1932 року. У 1956 році закінчив Одеське вище морське училище та отримав призначення в Чорноморське морське пароплавство, в якому пропрацював 35 років, з них 30 – на посаді капітана. Брав участь у рятувальній операції під час аварії суден «Адмірал Нахімов» та «Пйотр Васєв». З 2005 по 2014 рр. працював на посаді капітана-наставника – начальника групи експлуатації плавзасобів ФДУ «Одеський район Держгідрографії».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:23 :59