Новини » Економіка 31 серпня, 2016, 17:55
Нацбанк завтра вводить в обіг пам’ятну обігову монету «20 років грошовій реформі в Україні»
Фото: НБУ
Фото: НБУ

Національний банк України з 01 вересня 2016 року вводить в обіг пам’ятну обігову монету «20 років грошовій реформі в Україні» номіналом 1 гривня, присвячену 20-річчю надзвичайно важливої події, яка вже стала надбанням історії нашої держави, – запровадженню національної валюти України – гривні.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

Монету номіналом 1 гривня виготовлено з алюмінієвої бронзи, категорія якості карбування – «анциркулейтед», маса – 6,8 г, діаметр – 26,0 мм, тираж – 60 000 штук (із них: 10 000 у наборі «Монети України», 50 000 у сувенірній упаковці). Гурт монети містить написи: ОДНА ГРИВНЯ/2016, які відокремлені один від одного крапками.

На аверсі монети зображено малий Державний Герб України, внизу рік карбування – 2016, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи: УКРАЇНА/1/ГРИВНЯ, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: одногривнева монета на тлі одногривневих банкнот та написи: ГРОШОВІЙ РЕФОРМІ В УКРАЇНІ (угорі півколом) 20 РОКІВ та знак гривні ₴ (унизу).

Художники: аверс – Володимир Дем’яненко, реверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Володимир Дем’яненко, Анатолій Демяненко.

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Пам’ятну обігову монету «20 років грошовій реформі в Україні» можна придбати в пунктах продажу Національного банку України в регіонах за ціною 35 гривень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 02:12 :21