Новини » Львів 31 серпня, 2016, 14:21
Конфлікт забудовника та ОСББ на Сихові, – думки сторін

Роботи з прокладання електричного кабелю до будинку на Антонича, 3 у місті Львові за ініціативою новоствореного сихівського ОСББ припинилися після втручання забудовника, який вимагав зупинити прокопування траншеї. Непорозуміння двох сторін переросло у сутичку, яку довелося зупиняти поліції. Правоохоронці були змушені здійснити попереджувальні постріли.

На місці подій ZIK зібрав пояснення представників сторін, які брали участь у конфлікті (подаємо у хронологічному порядку). Проводили роботу представники «Львівобленерго».

Позиція забудовника

Чому забудовник втрутився у процес прокладення кабелю з вимогою зупинити роботи, розповів Ігор Микичак, директор ПрАТ «Ірокс», яке веде будівництво житлового кварталу «Сихівська вежа». Головний мотив – забудовника не поставили до відома про земельні роботи на його ділянці.

«Перебуваємо на будівельному майданчику Антонича, № 3 і № 5, де ми є забудовником, а замовниками є гаражно-житловий кооператив. Цей кооператив є користувачем земельної ділянки з 1988 року за рішенням виконкому №63. Це рішення оскаржувалося міськрадою, але воно чинне – є рішення судів різних інстанцій та адмінсуду. Останнє рішення від червня 2016 року, яке чітко засвідчує, що житлово-гаражний кооператив є належним користувачем цієї земельної ділянки і платником податків за користування землею.

На цій ділянці ведуться будівельно-монтажні роботи підвищеної небезпеки. Окрім того, тут прокладаються різні комунікації. Тому, крім забудівника – а це право передано нашій організації, генпдряднику «ПрАТ «Ірокс» – ніхто не має права вчиняти будь-яких будівельно-монтажних робіт.

Тут будується цілісний майновий комплекс. Підключено газ на об’єкти – «двохсотка», вода, каналізація, стоять насосні. Також є електромережі. І зараз ми будуємо трансформаторну, де має бути два «тисячники». Це додаткові потужності, бо на об’єкті забудови ми маємо потужність близько трьохсот кіловат. І щоб забезпечити увесь майновий комплекс необхідною потужністю, будуються ці два трансформатори-»тисячники».

Один з об’єктів забудови – за адресою Антонича, 3 – уже зданий в експлуатацію. Користувач цієї земельної ділянки є гаражно-житловий кооператив. Власник цокольного приміщення площею 143 кв.м у будинку – ТзОВ «Галичбудмонтаж». Також ПрАТ «Ірокс» є власником двокімнатної квартири – ми, як забудовник, маємо у цьому будиночку площу 75 кв. м. І люди – а це чотири чи п’ять мешканців (не буду стверджувати, бо документи не бачив, це я вчора тільки для себе з’ясував) – створили ОСББ. І звернулися в обленерго.

Не довівши до відома користувача земельної ділянки, власника цокольного приміщення, власника квартири – ПрАТ «Ірокс» – про те, що вони хочуть отримати окремі технічні умови і завести кабель до цього будиночка. Хоча він має електрозабезпечення, водозабезпечення і газ – всі комунальні послуги надаються.

Згідно з постановою Кабміну і положенням НКРЕ, для цього має бути згода користувача земельної ділянки та всіх власників об’єкту забудови. Цього дотримано не було. Фактично обленерго, як я зрозумів, просто введене в оману. І мешканці ОСББ на Атонича, 3 отримали техумови незаконно.

В чому ще небезпека тих техумов? Тут, де копається траншея, ми попередньо проклали трубу для ГРП (газо-регуляторного пункту), який функціонує. Під середнім тиском подається газ до ГРП, який потім розходиться по цих будинках. Залягає труба на глибині одного метру (це згідно з техумов). А нижче залягає друга газова труба, діаметром 400 м. І згідно з ДБН, ніхто не має права вгорі чи поряд прокладати силовий кабель.

Ми можемо побачити – клали силовий кабель потужністю 70 кВт. Якщо прокласти його ближче, ніж за два метри на відстані до газової труби, – це може призвести до вибуху. Це заборонено будь-якими будівельними нормами. До речі, такий вибух недавно був на вулиці Тролейбусній. І такі ситуації в Україні трапляються. Тому, як забудовник, як керівник цієї організації, я звернув на це увагу. І попросив би мешканців так званого ОСББ на Антонича, 3 надати документацію, яка з нами не погоджувалася. Яким чином вони хочуть прокласти кабель?

Ні обленерго, ні мешканці нам документації не надали. Хоча були зобов’язані отримати погодження. По-іншому не можна. Бо кабель іде через газові труби середнього тиску, що може спричинити вибух. І те, що відбулося – це злочинно, це незаконно».

Позиція кооперативу

Порушення були з початку – вважає Людмила Клименко, представник технічної групи АГК-15. «Під час створення ОСББ у триповерховому будинку в протоколі повинні були бути записані мешканці, які були «проти» або «за» ОСББ. Але тут про створення ОСББ ніхто не знав. Навіть мешканці цокольного приміщення, які мали бути у курсі.

Друге – якщо вони і створили ОСББ, їм потрібно було показати документи, зареєструватися і співпрацювати з балансоутримувачем, яким є АГК – 15.

Третє порушення. Я розумію людей: добре, пішли, написали заяву в обленерго про те, що хочуть окреме електропостачання. Немає проблем – вони собі написали. Але вже три чи чотири тижні лежить напрацьований проект будівництва трансформаторної підстанції. Як технічна, так і економічна сторона кошторису. Уже замовлені всі матеріали на будівництво трансформаторної з нульового циклу. Фундаменти, усе ми замовили. Наступного тижня ми розпочинаємо будівництво трансформаторної.

Обленерго робило цей проект і дозволило його нам, включивши в потужність трансформаторної постачання і цього триповерхового будинку (Антонича, 3). У мене прохання до «Львівобленерго» – давайте визначимося, це ж не просто трансформаторна і будиночок, це ж комплекс обладнання, яке вартує чималі кошти. До шести мільйонів коштує тільки ця маленька трансформаторна. Нехай обленерго визначиться – чи ми ставимо з потужністю, включаючи триповерховий будинок, чи вони без жодних дозволів, без узгодження з нами, не знаю яким чином, підписали технічні умови для окремого постачання триповерхового будинку.

Ось з цього все і почався конфлікт. Адже на сьогодні ця територія належить АГК-15 як користувачу землі. Ми платимо податки і будуємо далі житловий комплекс. І в нас цей триповерховий будинок входить у комплекс.

В мене одне питання: обленерго нам підписує трансформаторну підстанцію. Дозволи – ми все вже домовилися, вже починаємо будувати. І в той же час, не узгоджуючи з нами, дозволяє і людям, які у цьому є некомпетентними. Вони щось хочуть, вони порушили, не показавши нам, що створили ОСББ. Ми б про щось говорили, якось би вівся діалог. Але можна так – хто як хоче так і робить. Так не буває.

Світло є постійно. Думок мешканців ми ж не знаємо, – хто їх збурив, про що вони думали, чому так сталося – я насправді цього не знаю. Так не повинно було бути. Потрібно було прийти до балансоутримувача – до АГК-15. У нас є ціла служба, яка обслуговує і експлуатує уже здані будинки і мережі і з ними узгоджувати. А не просто так прокладати… У «обленерго» сильна технічна служба – і чому вони так зробили – я не знаю».

Позиція ОСББ

У ОСББ запевняють – дбали про покращення електропостачання будинку. Про це розповідає Назарій Дзондза, довірена особа голови ОСББ на Антонича, 3.

«Абсолютно робиться усе в правовому полі. Де-юре є триповерховий, шестиквартирний будинок. Є право власності на квартири. Створене ОСББ у грудні 2015 року. Також треба сказати, що у вересні 2015 року є декларація про готовність об’єкта в експлуатацію цього будинку. Згідно декларації ДАБІ забудовник в юридичній площині говорить, що всі комунікації є. Де-юре, згідно того папірця, воно виглядає так, а де-факто не так. ОСББ морально, матеріально, в часовому форматі, націлилось на те, щоби доробити комунікації. Тому що без комунікацій жити важко.

Для того ми зібрали потрібний пакет документів, які задекларовані «Львівобленерго». Звернулися у «Львівобленерго» і отримали технічні умови. Проплатили технічні умови. Відповідно ми є замовником проведення комунікацій, а «обленерго» є виконавцем.

Третя сторона – в даному випадку це представник забудовника «Ірокс» – зчинила конфлікт. Вона неправомірно, в силовому методі, заборонила працівникам «Львівобленерго» проводити електрику. Абсолютний нонсенс. Забудовник не хоче щоби мешканці мали електрику.

Щодо цього моменту (електрики – ред.). Є світло, технічна електрика від будівельного майданчика. Технічна електрика означає, що є певні обмеження у потужності кіловат. На даний момент є дуже низька напруга 150 – 200 вольт. Дуже часті збої, перебивання електрики. Немає впливу на те щоби вирішували конфліктні моменти, коли немає електрики. Не реагують люди забудовника. На даний момент ми на добровільній основі платимо за електрику на платіжки забудовника ПрАТ «Ірокс». Розуміємо, що ми якусь кількість електрики спожили і ми за цю електрику проплатили. Але ми розуміємо, що у будь-який момент електрики може не стати. Для того ми проводимо все в правовій площині, і «обленерго» виконує свою задачу. Йому у даному випадку перешкоджають.

Ми є інвесторами забудови. Забудовником є згідно дозволів, напевне, ПрАТ «Ірокс». Відповідно забудовник повинен здати будинок в експлатацію. Він його здав. Але де-юре комунікації є, а де-факто немає. Для того ми робимо ті речі, які повинні робити. Це принципі абсолютно нормальна практика. Тому що ми радилися з міською владою. І так виглядає, що будинок є самовільно побудований, його потрібно легалізувати. Ніхто, крім нас, ОСББ цього не робить.

По факту треба робити прес-конференцію і там повністю говорити по поличкам, як воно є. Можна подивитися загальний план цієї будови – і думаю люди зможуть оцінити, як це будується в нинішній час, в 2016 році. Коли забудовник хоче продати квартири, а воно виглядає все дуже-дуже складно.

Замовником є ОСББ, виконавцем є «Львівобленерго». Всі інші – це є треті сторони. Я абсолютно не повинен погоджувати якісь свої дії з третьою стороною. Це все дуже просто. Немає ніяких підстав, для того щоби я погоджував якісь речі з забудовником.

Станом на зараз немає електрики, електрика є тимчасова від будівельного майданчика. Немає водопідведення, немає водовідведення. Це що стосується нашої забудови – триповерхового будинку».

«Є технічне водопідведення і технічна електрика», – відповів представник ОСББ на уточнююче запитання, водночас відмовившись показати, чи наявні у квартирах ці комунікації.

Коментар «Львівобленерго»

«На заяву на приєднання електроустановки від ОСББ «На Антонича 3» ПАТ «Львівобленерго» видало їм технічні умови стандартного приєднання. Через те, що приєднання стандартне, його виконує Товариство. На основі ти техумов наші енергетики прокладали кабелі того дня.

Власник будови (АГК №15 Галицького району міста Львова) подав заяву і отримав від Товариства технічні умови на електропостачання багатоквартирних будинків нестандартного приєднання. Оскільки приєднання нестандартне, цей власник може обирати самостійно, хто виконуватимете приєднання електроустановок. ПАТ «Львівобленерго» цих робіт не виконувало.

Ці технічні умови власником будівлі не є реалізовані, і він не отримував від Товариства, тобто навіть не звертався по дозвіл на включення будь-яких новозбудованих електромереж по цьому об’єкту. Значить, будинок ще не зданий в експлуатацію».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:28 :23