Новини » Політика 31 серпня, 2016, 10:01 блоги
Дев’ята спроба відновити кримінальну відповідальність за наклеп
Микола Томенко
кандидат історичних наук, доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна»

19 серпня 2016 року Євгеном Мураєвим був зареєстрований законопроект №5034, яким передбачено кримінальну відповідальність за наклеп. Як відомо, ця норма на вимогу ПАРЄ була вилучена з українського законодавства ще у 2001 році як така, що може використовуватися владою у боротьбі зі свободою слова.

Повернути норму закону щодо кримінальної відповідальності за наклеп намагаються вже вдев’яте. Серед ініціаторів в часи Януковича: перший заступник генпрокурора 2010-2013 рр. Ренат Кузьмін, народні депутати Віталій Журавський, Вадим Колісніченко та Володимир Олійник. Між іншим, ця ідея була складовою так званих «Диктаторських законів», що їх прагнула ухвалити команда Януковича в часи Євромайдану.

В період президентства Петра Порошенка з цією ідеєю вже виступав один з лідерів «Народного фронту» Сергій Пашинський, а нині аналогічний законопроект зареєстрував Євген Мураєв, донедавна член фракцій «Опозиційний блок».

Переконаний, що чергова, вже дев’ята спроба відновити кримінальну відповідальність за наклеп не буде підтримана ні журналістами, ні народними депутатами.

Принагідно, звертаюся до журналістів телеканалу News One з проханням переконати одного із їхніх співвласників (за інформацією ЗМІ), ініціатора законопроекту Євгена Мураєва відкликати недемократичну законодавчу ініціативу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 03:28 :16