Новини » Події 29 серпня, 2016, 2:28
В Україні хвиля смертей журналістів: поліція більше не має права на помилку, – Попович
Засновник видання «Новий регіон» Олександр Щетинін. Фото: facebook.com/alexander.shchetinin
Засновник видання «Новий регіон» Олександр Щетинін. Фото: facebook.com/alexander.shchetinin

Вранці 28 серпня стало відомо про смерть засновника видання «Новий регіон» Олександра Щетиніна. Його виявили у власній квартирі застреленим. За даними поліції, смерть настала напередодні ввечері, а в приміщенні знайшли стріляну гільзу, травматичний пістолет і передсмертну записку. Однак, незважаючи на те, що обставини події вказують на самогубство, поліції потрібно дуже ретельно поставитися до вивчення причин цієї чергової загадкової смерті журналіста.

Про це пише журналіст Денис Попович, – повідомляє Апостроф.

«Результатів розслідування вбивств колег Щетиніна Павла Шеремета та Олеся Бузини поки не видно. Невдачі поліції в цьому відношенні б’ють по іміджу України і активно використовуються в інформаційній війні проти нашої країни.

У Києві піднімається хвиля раптової смертності журналістів. 16 квітня минулого року на подвір’ї свого будинку був застрелений Олесь Бузина. 20 липня нинішнього року в результаті підриву автомобіля трагічно загинув Павло Шеремет. І, нарешті, вранці 28 серпня стало відомо про смерть засновника сайту «Новий регіон» Олександра Щетиніна. Його виявили у власній квартирі застреленим. За даними поліції, смерть настала в суботу, 27 серпня, між 20:00 і 21:30. У квартирі виявлено травматичний пістолет, одна стріляна гільза і передсмертна записка. Справа розслідується за ч. 1 ст 115 («умисне вбивство») з додатковою правовою кваліфікацією «самогубство».

Не знав Олександра Щетиніна особисто. Кажуть, він був росіянином, але з яскраво вираженою проукраїнською позицією, особливо в питаннях анексії Криму і війни на Донбасі. Громадянином Росії з абсолютно проукраїнськими і антипутінськими поглядами був і Павло Шеремет. Олесь Бузина через низку скандальних книг і публікацій придбав у нашому суспільстві не настільки однозначну репутацію. Тим не менше, всі ці випадки можна поставити в один ряд.

Суть в тому, що вбивства Олеся Бузини і Павла Шеремета, незважаючи на всі запевнення представників правоохоронних органів, досі не розкрито. Справа Бузини розвалюється, а перспективи по Шеремету неясні. Смерть Щетиніна схожа на самогубство, але самогубства теж бувають різні. У будь-якому випадку, звести рахунки з життям, людину змушують надзвичайні обставини. Ці обставини необхідно з’ясувати, а не просто констатувати, що людина сама наклала на себе руки. Інакше смерть Щетиніна перетвориться в «глухар», що безсумнівно, завдасть важкого удару по іміджу правоохоронної системи, який в останні дні особливо сильно постраждав із-за інциденту в Кривому Озері.

І не тільки правоохоронній. Після вбивства Шеремета МЗС РФ заявило, що, незважаючи на критику на адресу російської влади, там йому ніколи не загрожувала фізична розправа за професійну діяльність». Якщо у справі Щетиніна щось піде не так, то люди Путіна будуть ще голосніше говорити (і вже кажуть!) про те, що в Україні безкарно вбивають журналістів, незалежно від їхніх політичних поглядів і громадянства (Бузина, до речі, був громадянином України і все своє життя прожив у Києві). А якщо не розслідуються такі резонансні злочини, то як можна чекати справедливості стосовно простих громадян? Меседж Кремля на адресу Заходу буде наступним: «Україна – дика країна. Сомалі в центрі Європи. Чи варто взагалі допомагати такій державі?».

Так що безсилля поліції у розслідуванні такого роду подій – це, насамперед, важкий удар по іміджу нашої країни. Злочини проти журналістів активно використовуються в інформаційній війні проти України. І цей матч ми поки що програємо всуху», – підкреслює Попович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:31 :23