Новини » Суспільство

У віці 89 років помер французький письменник Мішель Бютор

24 серпня в лікарні комуни Контаміна-сюр-Арв в департаменті Верхня Савойя у віці 89 років помер французький письменник Мішель Бютор, один із основоположників «нового роману».

Про це з посиланням на Le Monde пише сайт COLTA.RU.

Мішель Бютор народився у 1926 році в місті Монс-ан-Барель на півночі Франції, вивчав філософію в Сорбонні (закінчив в 1947 році), згодом викладав в Єгипті, Манчестері, Салоніках, США, Женеві.

Автор чотирьох романів – «Міланський проїзд» (1954), «Проведення часу» (1956), «Зміна» (1957), «Ступінь людського споріднення» (1960), – а також книг віршів та есе. Лауреат багатьох літературних премій, зокрема премії Ренодо за роман «Зміна» і Великої літературної премії Французької академії (2013).

Критики пов’язують творчість Мішеля Бютора з напрямком «нового роману» або «антироман», сформованого у французькій прозі в кінці 1940-х – на початку 1960-х років. Для представників цього напряму характерне протиставлення своїх творів соціально-критичному роману бальзаківського типу зі складним сюжетом і великою кількістю персонажів.Loading...