Новини » Суспільство 25 серпня, 2016, 17:23
У карпатському озері протягом кількох тисячоліть не зароджується життя

Українські Карпати приховують у своїх тисячолітніх лісах безліч таємниць та див природи. Одним з природних див є «Мертве озеро».

Озеро розташоване на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», що в межах Сколівського району Львівської області, на південний схід від села Дубина.

«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».
«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».

Незвичайна водойма була утворена на одній з місцевих височин у результаті провалу гірських порід. Протягом тисячоліть прірва заповнювалася залишками рослинності й водою з двох джерел, які протікають тут, але життя в озері так і не з’явилося, оскільки на його болотистому дні відбувається постійний процес перегнивання біологічної маси, повідомляє «Україна туристична».

Вуглекислий газ, що виділяється при цьому у величезних кількостях, не дає можливості зародженню і розвитку в цій воді якої-небудь флори і фауни, через що озеро й отримало свою назву.

Існує і ще одна назва цього озера – Журавлине. Воно виникло через те, що на тутешніх схилах скрізь росте карпатська ягода журавлина.

Озеро неправильної овальної форми, завдовжки близько 50 метрів. Вода прозора, але через велику насиченість сірководнем у ньому відсутні вищі живі організми. Багато заболочених ділянок (оліготрофне, сфагнове болото).

«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».
«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».

На берегах зростають цінні та рідкісні рослини: журавлина болотна, пухівка піхвова, осока багнова, росичка круглолиста тощо. Довкола озера росте смереково-ялицевий ліс, трапляються невеликі скелі.

На озері інколи можна помітити земноводних: тритони (карпатський, гірський), жаби (квакша), ящірки. Також трапляються гадюки.

Хвойний ліс, який оточує озеро, надає йому ще більшої містичності.

«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».
«Мертве озеро» у «Сколівських Бескидах».
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 07:33 :28