Новини » Економіка

Кириленко обіцяє зберегти податкові пільги для українських книг

Держава збереже податковий режим для українського книговидання.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час урочистого відкриття в Українському домі Київської книжкової виставки-ярмарку до Дня знань, передає «Укрінформ».

«Книга і знання – це дві нероздільні справи. Немає книги – немає знання. І все це має прямий стосунок до школи, до виховання, до інтелектуального зростання і до роботи Української держави, яка повинна книгу і книговидання підтримувати. Українська держава має все зробити для того, щоб спеціальний податковий режим для книговидання був збережений. Зараз багато суперечок на цю тему як таку. Так от, книга, кіновиробництво і ще декілька гуманітарних сфер не повинні бути в цій дискусії. Пільгові режими мають бути збережені, тому що немає іншої держави, окрім Української, яка підтримуватиме українську книгу», – підкреслив Кириленко.

Паралельно, за його словами, треба виставити заслін законодавчого характеру пропагандистській продукції, яка йде з країни-агресора в Україну.

Кириленко та перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак вручили дипломи лауреатам двох премій – ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Премію Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за 2015 рік присуджено: Павлу Кущу, письменнику і журналісту, за книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр» (у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва»); Івану Кравцю, художнику-графіку, ілюстратору, дизайнеру, за оформлення книги Джеймса Баррі «Пітер Пен» («Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва»); творчому колективу Київського національного академічного театру оперети – режисеру Миколі Бутковському та художнику з костюмів Ірині Давиденко за постановку вистави «Кицькин дім» («Театральні вистави для дітей та юнацтва»); творчому колективу Української кіностудії анімаційних фільмів – автору сценарію Наталії Гузєєвій, режисеру Мануці Депояну та художнику Валентині Серцовій за анімаційний дитячий фільм «Халабудка» («Кінотвори для дітей та юнацтва»).

Лауреатами премії ім. Івана Франка цього року стали: Володимир Біленко за книгу «Я тілько хаточку в тім раї...». Важкий шлях Тараса Шевченка до мрії, яка не збулася»; колектив авторів газети «Приазовский рабочий»; творча група Каналу «Культура» – Тетяна Баришпол, Ігор Приміський, Сергій Байдецький – за документальний фільм «Вставай, Маріє!»; оглядач редакції київської кореспондентської мережі «Українського радіо» Катерина Шевцова за радіонарис «Маловідомими шляхами Великого Кобзаря»; авторська група у складі Олександра Бухтатого, Олександра Радченка та Гліба Головченка за наукову монографію «Україна медійна: на порозі інформаційної революції».

Як зазначалося, у виставці беруть участь близько 60 українських видавництв, за чотири дні її роботи – включно до 28 серпня – тут відбудеться близько 50 цікавих заходів.Loading...