Новини » Львів

Експерт: Шанси Львова отримати сміттєвий кредит невеликі

Анкета-заявка, яку подала Львівська міськрада на отримання кредиту у рамках проекту Європейського інвестиційного банку «Програма розвитку муніципальної структури України» для вирішення проблеми зі сміттям, складена неякісно. Тому шанси Львова отримати 75 млн євро кредиту невеликі.

Про це 25 серпня на прес-конференції повідомила керівник юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» Ольга Мелень-Забрамна.

«Перспективи невеликі. Анкета складена неякісно. Позичальник сам чітко не знає, на що він просить гроші, і немає ніяких конкретних параметрів і оцінок у фінансовому плані, скільки це буде коштувати. Тому шанси невеликі. Закликаємо міську раду, щоб вона взяла це до уваги і подала більш конкретні пропозиції», – наголосила експерт.

«Щодо рекультивації, більш-менш чітко вказано, які заходи мають бути здійснені, тривалість, фінансування, відповідальні особи. Щодо планів на спорудження нового полігону та заводу з переробки відходів – інформації жодної не подається. За стільки років існування цієї проблеми навіть немає конкретних пропозиції щодо цього питання! Гроші ні на що банк не буде давати», – пояснила Ольга Мелень-Забрамна.

З її слів, у заявці передбачається, що у Львові буде зростати плата з населення за вивезення сміття. «Андрій Іванович в якомусь інтерв’ю сказав, що інвестори нам не підходять, бо вони хочуть піднімати плату за вивезення сміття. Але міська рада теж хоче це зробити. Окрім того, вона хоче залучити кредит, який буде повертатися з міського бюджету», – зауважила експерт.

На її думку, щодо будівництво заводу з переробки ТПВ та облаштування нового полігону місто мало б віддати перевагу інвесторам, а не залучати кредити.

«Багато говорилося, що рекультивація полігону – така справа, на яку інвестор не прийде. Але інвестиційно привабливим є будівництво сміттєпереробного комплексу разом з новим полігоном. Чому ми беремо на сміттєпереробний комплекс кредит, якщо міг би прийти інвестор і зробити це?! А кредит буде повертатися 15 років з бюджету міста», – зазначила Ольга Мелень-Забрамна.

Як повідомлялося, Львів претендує на 75 мл євро кредиту Європейського інвестиційного банку, з яких 30 млн євро на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та 45 млн євро – облаштування сміттєпереробного заводу та нового полігону ТПВ. Проект Комплексного удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові потрапив на розгляд Міністерства, пройшов перший етап перевірки та внесений у список Кінцевих бенефіціарів, направлений у Міністерство фінансів. Тепер міськрада повинна надіслати у Мінфін перелік документів для проведення оцінки їх фінансового стану.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник. Троє надзвичайників загинули, водночас зниклого еколога не знайшли. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

7 червня повідомили, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м. Для ліквідації загоряння застосовували авіацію ДСНС. Також відновили пошуки зниклого еколога.

Усі новини про пожежу та пошукові роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі читайте тут: Грибовицьке сміттєзвалище.

 Loading...