Новини » Світ 23 серпня, 2016, 8:00
У Литві вимагають більшого контролю над спорудженням Білоруської АЕС

Міжнародними зусиллями можна змінити зневажливе ставлення до безпеки людей і довкілля на будівництві Білоруської АЕС (БАЕС) в Островці.

Про це заявила голова сейму Литви Лорета Граужинене на зустрічі з колегами з Балтійських і Північних країн, повідомляє Укрінформ з посиланням на Postimees.

«Литва активно діє, сподіваючись на те, що міжнародними зусиллями можна змінити зневажливе ставлення до благополуччя людей і довкілля під час розвитку проекту в галузі атомної енергетики», – сказала вона.

За словами Граужинене, важливо спільно з відповідальними за ядерну безпеку міжнародними структурами, партнерами по ЄС і ЄК вимагати, щоб Білорусь, яка прагне стати членом клубу ядерних держав, поводилася відповідно до суворих правил і принципів, що діють у цьому клубі.

Також голова сейму висунула вимоги Литви: організувати спеціалізовану повномасштабну місію МАГАТЕ для оцінки будівельного майданчика, провести на БАЕС стрес-тести, підтримати пропозицію Комітету з питань дотримання Конвенції ООН про оцінку впливу на довкілля в транскордонному контексті зі створення спеціальної міжнародної експертної комісії з тим, щоб була дана грунтовна оцінка реалізації проекту БАЕС.

Як відомо, реактор БАЕС, що будується в 50 км від Вільнюса, планується ввести в експлуатацію в 2018 році. Будівельником Білоруської АЕС є російська держкорпорація «Росатом».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 19:28 :24