Новини » Політика

На Львівщині затвердили Давидівську територіальну громаду

Пристрасті з децентралізацією на Львівщині поступаються врешті-решт здоровому глузду. Однієї великої об’єднаної громади у Пустомитівському районі вже точно не буде, бо у Львівській обласній державній адміністрації 17 серпня 2016 року підписали розпорядження про створення Давидівської територіальної громади.

«Затвердити висновок на відповідність Конституції та законам України проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл Пасіки-Зубрицькі, Горішній Пасіки-Зубрицької сільської ради, села Кротошин Кротошинської сільської ради, сіл Чишки, Бережани, Соснівка, Волиця Чишківської сільської ради, сіл Виннички, Гончари, Дмитровичі Винничківської сільської ради, сіл Давидів, Черепин Давидівської сільської ради у Давидівську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Давидів, що додається. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Р. Т. Замлинського», – йдеться у розпорядженні Львівської ОДА від 17 серпня 2016 року, № 590/0/5-16. «Про затвердження висновку на відповідність Конституції та законам України проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад».

Нагадаємо, ініціатива щодо створення Пустомитівської об’єднаної територіальної громади з центром у місті Пустомити, яка б мала об’єднати 112 тисяч мешканців, понад 100 сіл, викликала неоднозначну реакцію в громадах. Зокрема, в селах Лисиничі і Підбірці частина мешканців активно виступили проти цієї пропозиції. Попри це, депутати Лисиничівської сільської ради на позачерговій сесії прийняли рішення про приєднання до Пустомитівської ОТГ.

Відтак, мешканці Лисиничів і Підбірців 10 серпня організували мітинг біля ЛОДА проти насильницького приєднання їхніх сіл в Пустомитівську територіальну громаду. Вони тримали плакати з написами: «Європейська демократія по-Пустомитівськи. Влада і земля – місцевим князькам. Народ – у стійло», «Мешканці! Не об’єднуйтесь з Пустомитами. Вони нам не потрібні. Не бійтесь залякувань», «Ні – Пустомитівській об’єднаній громаді. Депутати Лисиничів і Підбірців не чують своїх виборців».

Loading...