live
Новини » Події

Мисливці за брухтом украли бронзовий пам’ятник Шевченку в рідному селі Кобзаря

У селі Шевченковому на батьківщині Кобзаря зник бронзовий пам’ятник поету – «Тарас малює». Поліція з’ясовує обставини цієї події та встановлює осіб, причетних до цього.

Про це Укрінформу повідомив заступник директора департаменту комунікацій Нацполіції України Микола Гулевич.

«Сьогодні близько 12:00 до поліції Звенигородського району Черкаської області надійшло повідомлення від сільського голови про те, що при в’їзді до села Шевченкове зник пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку», – сказав він.

За словами Гулевича, наразі на місці події працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує всі обставини і визначає правову кваліфікацію цієї події. Крім цього, правоохоронці проводять всі необхідні заходи з метою встановлення осіб, які можуть бути причетні до зникнення пам’ятника.

Водночас у поліції поки не можуть сказати, за якою статтею буде кваліфікований цей факт, а відтак відомості до ЄРДР поки не внесені.

«Поки слідчі працюють на місці події, говорити, за якою статтею кваліфікувати цю подію, зараз ще зарано», – наголосив він.

Раніше директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко повідомила Укрінформу, що у селі Шевченковому на батьківщині Кобзаря «вандали викрали бронзовий пам’ятник поету – «Тарас малює».

Водночас, вона підкреслила, що цей вчинок міг бути здійсненним «лише із застосуванням серйозних спеціальних технічних засобів і механізмів».

«Звичайно, це – справа слідства, і воно має встановити не лише виконавців і замовників цього ганебного пограбування, а й тих, хто не гребує збором кольорового металобрухту, якщо, взагалі, можна називати «брухтом» пам’ятники історії і культури», – наголосила директор заповідника.

 

Loading...