Новини » Суспільство

Мирослав Скорик концертом відкриє у Харкові органну залу

20 серпня у Харкові відбудеться відкриття Органної зали архітектурного комплексу «Харківська філармонія», для якого спеціально з Потсдама привезли величезний і потужий інструмент – орган німецької фірми Alexander Schuke. Диригентом першого концерту в новому приміщенні стане видатний композитор сучасності Мирослав Скорик.

Alexander Schuke – це 15 метровий орган, який важить 40 тонн і складається з 5700 труб різного діаметру. Представники філармонії наголошують, що це перший в історії незалежності України інструмент найвищої якості, який придбали за державні кошти.

Директор і головний диригент симфонічного оркестру харківської філармонії Юрій Янко каже, що це подія національного масштабу, адже вона відбувається у важкий для держави час.

«Це унікальна органна зала, одна із кращих в Європі, – зазначає Юрій. – І не просто зала, а надсучасне приміщення, оснащене новітніми технічними системами для сприйняття музичного мистецтва. Вперше в Україні застосована система, що здатна самостійно змінювати акустичні можливості глядацької зали в залежності від жанру твору і складу виконавців».

На відкритті Органної зали відбудеться урочистий концерт за участі Юрія Янка та віолончеліста Олександра Пірієва. Також планується, що захід відвідає Президент України Петро Порошенко.

Будівля філармонії є найстарішою концертною організацією України, яка була зведена 1827 року. Наразі її реставрують, і, крім органної зали, тут планують відкрити залу оперного театру на 1200 місць, камерну залу, балетний клас і виставковий майданчик. Для завершення робіт всього філармонійного комплексу необхідно ще понад 300 мільйонів гривень, повідомляє Cultprostir.

Loading...