Новини » Політика

МВС відмовляється платити компенсації пораненим бійцям АТО

Бійці полку «Дніпро-1» мають намір позиватися до Міністерства внутрішніх справ України, оскільки поранені в АТО не отримують гарантовану державою компенсацію.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Боєць полку «Дніпро-1» Олексій Рубець поранення отримав у серпні 2014 року, коли виходив з оточення в Іловайську. Наразі він має потребу у реабілітації, тому звернувся за грошовою компенсацією до регіонального управління МВС. Однак йому відмовили.

«Я отримав відписку, в якій відмову обґрунтували тим, що я вже поліцейський, а поранення отримав, коли був міліціонером», – розповів вояк.

В обласному управлінні Нацполіції кажуть, що видавати компенсацію наразі не мають права.

«У нас був закон, що гарантував виплати постраждалим міліціонерам, однак законодавчого механізму компенсації саме поліцейським наразі немає. Від 7 листопада жоден постраждалий поліціянт в зоні АТО та на мирній території не отримує компенсації. Цього не прописали у законі про Нацполіцію. Мені відомо, що документ, який гарантував би виплати, наразі готують»,– каже заступник начальника ГУ Нацполіції на Дніпропетровщині Олег Грозь.

Утім юристи вважають, що у бійців є законні підстави отримувати компенсацію без додаткових правових актів. Позаяк у перехідних положеннях закону «Про Національну поліцію» вказано, що всі гарантії, пільги та права, котрі поширювались на працівників міліції, автоматично надаються теперішнім поліцейським. Тому бійці «Дніпро-1» вирішили звернутись до МВС України із колективною скаргою та готують позов до суду.

Loading...