Новини » Львів 10 серпня, 2016, 14:06
У Львові встановили пам’ятну таблицю Роману Лубківському

Сьогодні, 10 серпня, у Львові вшановують пам'ять відомого письменника, державного та громадського діяча, дипломата Романа Лубківського. Зокрема, до 75-річчя від дня його народження на будинку, де жив поет, урочисто відкрили меморіальну таблицю.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович, пообіді біля будинку №19а на вул. Соломії Крушельницької зібралося кілька десятків людей – родина, друзі Романа Лубківського, представники влади. Як зазначили під час урочистої церемонії відкриття таблиці: «Це будинок, де вирувало творче життя, в якому народжувалися мистецькі проекти і державницькі ідеї». Народний артист України Богдан Козак також відзначив, що ця таблиця свідчить про повагу львів’ян до праці Романа Лубківського.

«Він гостро підмічав якісь деталі, які інші і не помічали. Все ж такий особливий був талант, він міг сидіти на вечері, присвяченому якійсь даті, тут же на коліні написати вірш і з тим віршем встати і виступити. Рідкісний дар для поета, але в скарбницю української літератури, я вважаю, він вніс великий вклад, переклавши дуже багато поетів слов’янських мов. Поряд з талантом поета він мав високе почуття громадянського обв’язку, патріотизму», – розповів Богдан Козак.

Вранці у Соборі святого Юра відбулося поминальне богослужіння, а після відкриття меморіальної таблиці пам'ять Романа Мар’яновича вшанували на його могилі на Личаківському кладовищі.

Нагадаємо, відомий український письменник, поет, перекладач, критик, журналіст, громадсько-політичний діяч, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Роман Лубківський помер 23 жовтня 2015 року. Він знайшов вічний спокій на Личаківському цвинтарі, біля дружини.

Довідка ІА ZIK.

Роман Мар’янович Лубківський – український письменник, державний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України. Народився 10 серпня 1941, с. Острівець, Теребовлянський район, Тернопільська область.

У 1963 закінчив філологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював заступником головного редактора журналу «Жовтень» (від 1990 – «Дзвін»). Голова Львівської організації Спілки письменників України.

У 1990–1994 був народним депутатом України. За ініціативи Романа Лубківського започатковано традицію складення присяги президентами України на Пересопницькому Євангелії.

Був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Чеській і Словацькій Федеративній Республіці.

У 1992 став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:00 :09