Новини » Львів 10 серпня, 2016, 10:47
Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського
Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського
Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського

Сьогодні, 10 серпня, світлої пам’яті письменнику, державному і громадському діячеві, лауреату Шевченківської премії, народному депутату першого демократичного скликання Верховної Ради України Роману Мар’яновичу Лубківському мало б виповнитися 75 років.

За душу Великого Українця помолилися люди і в Мостиському, і в Яворівському районах Львівської області, які згадують Романа Лубківського, як свого вірного друга, порадника, захисника. Про це повідомив власкор IA ZIK.

За інформацією керівництва музею-садиби родини Антоничів, що в селі Бортятині Мостиського району Львівської області, під гаслом «Кредо поета» відбулася в цьому закладі зустріч, приурочена 75-річчю від дня народження Романа Лубківського. Вшанування пам’яті Романа Мар’яновича відбулося з друзями поета – Марією Людкевич та Йосипом Марухняком, молодшим сином п. Романа – Данилом Лубківським, родиною Гумницьких, директором департаменту з питань культури ЛОДА Христиною Береговською та бортятинцями.

Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського
Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського

Опісля цієї події син світлої пам’яті Романа Лубківського – Данило на своїй сторінці у Facebook висловив таку думку: «10 серпня нашому татові, Романові Лубківському мало б виповнитися 75 років. Дякую за зустріч його пам’яті, яка сьогодні відбулася у Музеї Антонича у Бортятині. Він любив це місце, його людей і його спокій. Він створював і дбав про цей музей. І сьогодні тут читали його вірші».

А в місті Яворові Львівської області місцеві журналісти присвятили 75-річчю Романа Лубківського у свіжому номері газети «Яворівський голос»  статтю  «Яворівщина осиротіла без Романа Лубківського», нагадавши громаді, як світлої пам’яті Роман Лубківський був вірним другом, порадником, захисником людей, у тому числі – й журналістів.

Власкор IA ZIK зустрівся з офіцером Збройних сил України Романом Курашем – давнім і добрим другом письменника, який розповів, що нині, перед службою, помолився за душу Романа Мар’яновича у храмі.

«Я далі спілкуюся з Романом Мар’яновичем Лубківським, перечитуючи його твори, згадуючи наші зустрічі. Сили додають у наш, такий зболений на негаразди час,  його вислови, які вже стали крилатими. До прикладу, що «для впізнавання нас потрібно дуже багато подолати перешкод: політичних, економічних і моральних, а творчий потенціал нашого народу – дуже потужний», – наголосив у розмові з власкором IA ZIK Роман Кураш, який з чиновницького кабінету пішов служити за контрактом у Збройні сили України.

Яворівчани згадують, як святкували щороку державні події разом з Романом Мар’яновичем Лубківським, який завжди радо відгукувався на запрошення.

Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського
Львівське прикордоння із вдячністю згадує Романа Лубківського

Нагадаємо, що в архіві Яворівського районного радіомовлення, де редактором Стефанія Різник, зберігаються записи чисельних інтерв’ю з живим голосом цієї унікальної людини. А редакція газети «Яворівський голос» володіє декількома сотнями світлин – свідчень взаємної щирої любові Романа Лубківського й простих людей.

Журналісти «Яворівського голосу», для яких світлої пам’яті Роман Лубківський впродовж усіх років Незалежності України був за вірного друга, вчителя, наставника, захисника, – готують фотовернісаж світлин (з архіву газети) про діяльність цього Великого Українця – громадського й державного діяча, письменника, народного депутата України першого демократичного скликання від Яворівського району Львівської області.

Реалізацією цього проекту стародавня газета, яка цієї осені відзначатиме 105-річчя від дня виходу в світ першого номера, має на меті не лише вшанувати пам’ять свого вірного друга та захисника Романа Лубківського, а й змусити можновладців поважати місцеві комунальні видання та професійних журналістів в усій Україні так, як це робив Роман Мар’янович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:36 :58