Новини » Львів 8 серпня, 2016, 16:38
Мостищина і Самбірщина просять Порошенка залишити доїзд до залізничного вокзалу Львова
АС «Західна» у Львові. Фото: Юрій Дуда
АС «Західна» у Львові. Фото: Юрій Дуда

Мешканці двох районів Львівщини – Самбірського і Мостиського – підписали звернення щодо перспективи перенесення кінцевих зупинок приміських автобусів з залізничного вокзалу Львова. Відповідні документи були адресовані Президенту України Петру Порошенку, а копію – голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці.

«Пане Президенте, змушені звернутися до Вас, оскільки всі наші попередні звернення не дають жодного результату. З давніх часів, вже понад 60 років відправлення автобусів, які їдуть до Мостиського району відбувалося з залізничного вокзалу, де є пристосоване місце для відправлень і нова автостанція. Невідомо чому влада раптово вирішила перенести відправлення наших автобусів на окраїну міста, де замість станції стоїть МАФ. Ми категорично проти таких змін і вважаємо, що немає ніякої необхідності переносити відправку наших автобусів», – сказано у зверненні мешканців Мостиського району.

<nbsp;>
<nbsp;>

«Для мешканців району, є дуже важливим питання доїзду до м. Львова, а питанням принципу є саме доїзд до залізничного вокзалу. Крім того тисячі людей їдуть автобусами до Шегинь, щоб потрапити до Польщі. На цей пункт пропуску люди їдуть з цілої області і не тільки бо це єдиний пункт, де кордон можна перетнути пішки. Перенесення відправлень значно погіршить умови проїзду та створить зайві незручності. Місцева влада пояснює такі зміни тим, що необхідно зменшити загазованість в місті, розвантажити вулиці, але ці всі аргументи а є смішними. Це просто якась неповага і приниження нас, як людей, і як пасажирів. Ну як можна автобусні відправлення від залізничного вокзалу, де є зручний майданчик для добирання в усі куточки Львова, переносити за межі міста, де нема ні нормальної автостанції, ні залу очікування, ні магазинів, ні ніяких вигод. Збільшується час на доїзд, на чекання міського транспорту, на пересадки.

Звертаємося до Вас з величезним проханням недопустити переносу відправлень далеко за межі міста. Щиро сподіваємося, що саме Ви з розумінням поставитеся до ситуації та допоможете нам».

Така ж проблема спіткала мешканців Самбірського району. «Донедавна все було гаразд, автобуси з нашого району прибували і відправлялися з площі Двірцевої біля залізничного вокзалу м. Львова. З залізничного вокзалу відправляється багато міських маршрутів і всім пасажирам з району було зручно і легко добиратися в будь-яку точку Львова. Поруч розташований великий ринок «Привокзальний», і багато пасажирів їхали саме до цього ринку, щоб продати власну сільськогосподарську продукцію, – сказано у зверненні. – Недавно на площі Двірцевій побудували новий гарний автовокзал «Північний» і ми, мешканці району, навіть подумати не могли, що нам не дозволять скористатися новою автостанцією. На початку липня всі відправлення автобусів Самбірського напрямку було перенесено на околицю міста, де на швидкоруч побудували автостанцію. Тепер пасажири вимушені виходити з автобуса з сумками і робити додаткову пересадку на міський транспорт, щоб добратися до міста. Міських автобусів є мало, а ті що приїжджають дуже часто бувають переповнені і нам доводиться стояти. Нова автостанція не надає жодних послуг для пасажирів. Квитки касири не продають, довідки не надають, зал очікування нагадує малесеньку кімнатку, туалетів нема. Виникає питання – а кому ця автостанція потрібна?».

<nbsp;>
<nbsp;>

Як пояснюють скаржники,. в залі очікування тісно і душно, тому люди і не заходять туди, чекаючи автобус на платформі, де навіть немає лавочки. Серед пасажирів люди похилого віку, хворі, які їдуть на лікування, мами з дітьми які «змушені терпіти ці всі знущання. Багато мешканців району в цей скрутний час виживають за рахунок продажу вирощеної городини, яку продають на ринку тягнучи в руках по три-чотири сумки з продуктами, а їх тепер заставляють робити пересадки і їхати до ринку в два рази довше, бо міські автобуси їдуть не по прямій вулиці, а проходять багато вулиць та роблять по 10-15 додаткових зупинок, що значно збільшує час доїзду. А тим людям, які їдуть до лікарні – то треба робити не одну а дві пересадки і їхати понад півтори години через ціле місто. А коли прийде осінь і почнуться дощі, то це взагалі буде знущання над людьми, яким навіть не буде де сховатися від дощу».

«У нас, у Львові всі відправлення перенесли так, щоб ми пасажири тільки те робили, що пересідали з автобуса в автобус. Навіщо ж так ускладнювати і без того складне життя. Ми розуміємо, якщо б на площі Двірцевій не було нічого, але ж там побудували нову велику автостанцію «Двірцева», а автостанція «Західна» швидше схожа на кіоск, – сказано у зверненні. – Ми писали неодноразові звернення і до місцевої влади і в газети, але на жаль, нас не чують. Ми, мешканці сіл Самбірського району вкрай обурені, що нас ігнорують і готові вийти на мітинг і пікет, щоб до нас дослухалися. Адже влада має працювати для людей. Дуже просимо Вас посприяти нам у вирішенні цієї ситуації та повернути відправлення автобусів на автостанцію на площі Двірцевій та не ускладнювати доїзд до міста Львова».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:58 :06