Новини » Львів 5 серпня, 2016, 13:32
Опісля лікування за кордоном на Львівщину повернувся герой АТО Володимир Гера
Володимир Гера
Володимир Гера

У село Чернилява Яворівського району Львівської області повернувся опісля тривалого лікування за кордоном герой АТО, командир взводу спостереження розвідувальної роти, офіцер 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького Володимир Ярославович Гера, який ціною власного здоров’я 31 серпня 2014 року під час оборони Луганського аеропорту врятував близько 400 бойових побратимів.

Про це повідомив сьогодні, 5 серпня, власкор IA ZIK з посиланням на дані Яворівської РДА.

Сьогодні з героєм  Володимиром Герою зустрівся голова Яворівської РДА Орест Хлян, який подякував офіцерові за мужній захист України.

Нагадаємо, що офіцер Володимир Гера здійснив геройський вчинок, коли ціною власного здоров’я врятував своїх побратимів: 31 серпня 2014 року він прикривав відхід близько 400 бійців, які брали участь в обороні Луганського аеропорту. Зайнявши позицію на 12-поверховому корпусі металургійного заводу, Володимир коригував вогонь артилерії Збройних сил, в результаті чого отримав важкі осколкові поранення руки, легені та хребта.

У Харкові лікарі зробили бійцеві дві операції з порятунку руки. Однак впоратися з пораненням спини, не змогли – осколок роздробив п’ятий і шостий хребці грудного відділу хребта, а також – пошкодив спинний мозок. За допомогою батьків, волонтерів Володимира Геру в лютому 2015 року перевезли на лікування у Дрезден (Німеччина), опісля чого він проходив реабілітацію у США, а минулого тижня герой повернувся до рідної Черниляви.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, що IA ZIK тримав під інформаційним патронатом порятунок паралізованого офіцера 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького – Володимира Гери з першого дня його лікування. В госпіталь, в Київ виїжджав власкор IA ZIK, який під час спілкування зі столичними медиками довідався, що хлопця поставити на ноги можна, однак для цього йому потрібна допомога за кордоном, до прикладу, в Німеччині.

Журналістові тоді вдалося вийти в Києві на поважну волонтерку та очільника Міністерства охорони здоров’я, які в один голос запевнили, що 23-літнього офіцера, в якого пошкоджений спинний мозок, державним коштом в Німеччину відправлять: мовляв, нехай лише батько збирає всі необхідні документи. При цій звістці в Ярослава Гери вогник надії загорівся в очах. Кинувся чоловік збирати документи в Києві, поніс їх в Міністерство охорони здоров’я. Набігався по столиці з усіх сил. Минуло трохи часу – і міністра, який обіцяв допомогти, з посади зняли, а волонтерка перестала відповідати на дзвінки. Однак подружжя Герів з Черниляви в розпач не впало: почали пан Ярослав та пані Марія уже приватний пошук шляхів для порятунку сина, звернулися до краян, які виїхали на заробітки за кордон чи емігрували.

«Ми вийшли на Німеччину, Бельгію, США. Там медики готові прийняти нашого Володю, але попередньо вимагають надіслати їм документи з повним обстеженням в Україні. А такого ультрасучасного томографа, який би допоміг у повному встановленні діагнозу, в нашій державі немає», – бідкався батько пораненого в АТО офіцера.

Порятунок пораненого офіцера Залізної бригади ліг на плечі батьків-селян. 5 лютого 2015 року батько пораненого в АТО офіцера 24-ї окремої механізованої Залізної бригади Володимира Гери перебував у Києві, в госпіталі, біля сина.

Після операції в столиці юнакові, який врятував ціною власного здоров’я понад 300 бійців у зоні АТО, потрібна була реабілітація в Німеччині, а грошей для цього не вистачало.

Батько героя – мешканець села Черниляви Яворівського району Львівської області Ярослав Гера, тоді розповів власкорові IA ZIK, як військове відомство спочатку пообіцяло часткову компенсацію для лікування Володимира в Німеччині, але цього не сталося.

«Продаємо з хати, що маємо. Люди допомагають пожертвами. Ось і всі наші статки», – бідкався згорьований батько.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:10 :40