Новини » Економіка 5 серпня, 2016, 0:35
НБУ хоче втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки

Національний банк України пропонує втричі посилити обмеження на готівкові розрахунки фізичних осіб з підприємствами до 50 тис. гривень протягом одного дня.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Обмеження на готівкові розрахунки фізосіб з підприємствами пропонують посилити до 50 тис. гривень в день

«Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, в розмірі 50 тис. гривень», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови про відповідні зміни.

Відзначимо, на сьогоднішній день гранична сума готівкових розрахунків між підприємствами становить 10 тис. гривень на день, між фізичними особами та підприємствами – 150 тис. гривень на день, між фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, – 150 тис. гривень.

Також повідомляється, що дана ініціатива спрямована на зростання безготівкових розрахунків.

«Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України», – йдеться в повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 16:30 :32