live
Новини » Львів 424

Активіст: Лише громада може припинити зловживання влади Львова

Будівництво багатоповерхівок. Ілюстративне фото

Чому квартири, які розподіляє Львівська міська рада, не доходять до простих смертних

Зокрема, про це у розмові з громадським активістом Юрієм Хохловим, який не один рік виявляє зловживання посадовцями Львівської міськради та протидіє їм.

Пане Юрію, ви займаєтеся дослідженням незвичайної «дружби» між силовиками, органами прокуратури, правоохоронцями та виконкомом Львівської міської ради. В результаті таких теплих відносин, чи співпраці силові відомства отримують майно, нерухомість, будинки, автомобілі та інше. Чому ви почали займатись цією темою?

– Головним чинником в цій справі є бачення неправдивості дій службовців. Знаєте, окремі дії – поступилися там, ще щось – то таке. Але системно це стало проглядатися вже кілька років підряд. Не менше як 5-6 років. Це відбувається системно і в значних масштабах. Наприклад, пан Павлів каже – чим вище поверх, тим менше культури. Але ж пан Павлів – голова департаменту містобудування сам затверджує поверховість. Без його підпису неможливо це. Так само як неможливі незаконні забудови, без належних документів. Це я вам кажу як фахівець.

Чому вони тоді у нас будуються? В місті зараз чи не рекордна кількість забудов без дозволів…

– Це лише так видається. Є все, всі документи. Але є ще одна деталь: прокуратура не буде опротестовувати, бо вона якраз має відношення до тих квартир, що розподіляє мерія в своїх інтересах.

Власне, про розподіл квартир. На вашу думку: в чому є порушення?

– По-перше, в 2006 році був прийнятий Закон про місцеве самоврядування, який чітко прописав розподіл бюджету органів місцевого самоврядування та держави. Тобто, держслужбовець це держслужбовець. Він отримує і утримується з державного бюджету. Усе інше – це громада. Тому в першу чергу порушення в цьому.

Ви маєте на увазі порушення Закону про місцеве самоврядування?

– Так, це порушення прокуратурою і мерією. Бо виконком не має права (та й мерія так само) розподіляти квартири на поліцію і тому подібне. В окремих випадках, коли дійсно стає питання (наприклад, коли приїжджає великий очільник, квартири не має, житла не має, тоді дійсно службове житло тимчасово йому можуть надати, і це не є трагедія). Однак, якщо наприклад, 59 машин, що подарували по договору займу – то є нонсенс.

Ви маєте на увазі договір, згідно з яким Львівська міська рада передала міліції автомобілі?

– Так. Якщо там, наприклад, передавали б автобуси «Богдан», то дійсно, оперативників треба возити. Але на легкових машинах поліцейські не їздять. Коли стало питання патрулювати Львів, то Японія та інші країни дали машини. То не є проблема для держави, то так – місцеві забавки. Але справа в тім, що наприклад, я з вами добре живу, і я начальник міліції, а ви – голова виконкому, то ми, звичайно, не будемо сваритись. Але якщо не робити наголос на тому, то ніхто знати не буде. І ось я подав заяву в Контрольно-ревізійне управління. Вони вісім місяців мене «катали», а потім визнали, що вони побоюються (бо їх прокуратура розірве), але дали мені на 59 аркушах відповідь (щоправда, неповну), в якій йдеться про 221 квартиру, 59 машин, оргтехніку на 10 тисяч бідному Міндоху (Міністерство зборів та доходів, – авт.), яке, щоправда, має гроші на будівництво санаторію в Карпатах. Ну, а дрібноту вони дали в СБУ, суддям…

За який це період часу?

– За три-чотири роки. Звідки беруться квартири, ніхто не бачить. Будується будинок – один, другий. Ясно, що всі це бачать. Але ніхто не бачить ті будинки, які будуються на колишніх заводських територіях. На Тролейбусній вулиці почали житлове будівництво, на Поляроні, на колишньому заводі Леніна (№ 125). Домовленість є між обласною прокуратурою і Львівською міською радою про виділення 79 квартир працівникам прокуратури. Те саме – по ділянці Стуса, 113. Те саме по Конотопській. Договір між обласним прокурором Василенко та Львівської міською радою – це окрема історія. 130 квартир тут виходить. Я хочу наголосити: не мають ніякого відношення здобутки місцевого самоврядування до прокуратури. Вона мусить боронити добробут громади. А вона, навпаки, запускає туди руки. Якщо є указ Президента, постанова РНБОУ, постанова ВРУ, то ніякому Садовому це не дозволено.

А як щодо переведення цих квартир з статусу службових у приватні? Чи мали законні підстави ті, хто отримав таким чином службові квартири, на такі дії?

– Ну, це є шахрайство. В мерії, виконкомі обережно ставляться до такого переведення, бо розголос буде. Тому вони офіційно засвітили, нібито вони не мають відношення до того, хто дає дозвіл на переведення з службового на житлове. Але те житло все-одно поки службове, воно – міське. За дурнів мати львів’ян можна раз чи два. Але ж там 231 квартира! А якщо пошукати, можна і більше знайти.

Скільки з цих квартир переведено з службового статусу у приватний?

– Юрій Віталійович Луценко 16 липня, в день представлення обласного прокурора, сказав, що буде складена оперативно-слідча група по львівському комунальному майну. Поки що цього не зроблено, бо часу мало пройшло.

ZIK надав запит про список тих, хто отримав квартири. І замість 59 пан Голець Юрій на роздруківці подав 41. Десь пропали квартири. Там пробіл. Тобто, когось не включили. Справа в тім, що є ще один момент. Є таке Державне управління справами. Є відділ житлово-комунального господарства. Землі є державні. Скільки завгодно у Львові державної землі. Прошу, будуйте, фінансуйте. Але коли стало питання дати воякам АТО, то Львівська мерія виділила, так би мовити... Але треба розуміти, що проект рік займе, будівництво два, тож три роки військові будуть чекати. А понад 100 квартир на сьогодні закриті і в резерві міста, в резерві мера Львова, і не використовуються. Вони чекають персональних покупців, котрим можна надати службове житло, а потім вивести з службового користування. Це є шахрайські оборудки. І вони йдуть поза спиною депутатів.

Чому обранці не реагують?

– По-перше, якийсь відсоток депутатів пройшов у міську раду тільки для того, щоб вирішувати власні справи. До того ж, дуже часто люди не розуміють, про що розмова. Ну що може розуміти в будівництві людина, котра закінчила технікум радіоелектроніки, але бере план, роздивляється – отут можна п’ять поверхів, тут – шість.. Тобто невігласи. Де професіонали?

І коли некваліфіковані люди займаються такими справами, нічого не зміниться.

Навіщо це членам виконкому?

– Таке ж відбувається в кожному комітеті Верховної Ради, в кожній області. Ви питаєте навіщо? У виконкомі ж на 100% люди Садового. Але це має колись закінчитись. Я звернувся до Генерального прокурора Луценка 21 червня. Той дав вказівку обласному прокурору. Обласний прокурор доручив це заступнику, який був за кілька днів переведений в Рівне і справа зависла. Тоді я записався до Обласного прокурора на прийом, і мав з ним гостру та відверту розмову. Він каже – так завжди було. Я кажу – забудьте, що так було, наводжу йому закони, зокрема про місцеве самоврядування, Указ Президента, і постанову РНБО. Що ще потрібно?

Чи справді так було завжди? Чи справді міська влада завжди виділяла квартири правоохоронцям?

– Ну, бачите, коли був Радянський Союз, були зовсім інші принципи фінансування, був лише один бюджет – державний. А за часів Незалежності дійшли до того, що Ющенко перший схаменувся, що це неправильно і видав Указ. Потім РНБО. Однак так було і надалі. І не було тверезих людей, хто б сказав: ну ти ж держслужбовець. Президент США Обама сплачує позику за власну квартиру. Він не отримував від держави особняк чи щось…Чому мерія має давати тим хлопцям з прокуратури дарма, а АТОшники де? Чому їм більше сотні квартир, що закриті на замок, не дадуть? Бо вони – ніхто?

Як зараз вирішувати цю проблему? Як розірвати кругову поруку?

– Якби, наприклад, громада працівників Привокзального ринку звернулась до міськради: просимо надати нам земельну ділянку, щоб ми побудували собі будинок для наших сімей, то їх вигнали б просто в коридор. Тому потрібна консолідація суспільних сил, котрі без вил і граблів зустріне пана Садового і спитає його за те житло. По-перше, отримати відповідь від прокуратури. Однак що вони напишуть? Дивіться, що говорить пані Пайонкевич в інтерв’ю одному з видань: «Згідно з інформацією профспілкового комітету прокуратури Львівської області, з врахуванням статті 118, 121, 122 Житлового кодексу УРСР, та п. 16 Положення про надання тимчасових житлових приміщень і надання в користування ними в Українській РСР, затверджено постановою Ради міністрів УРСР № 37 від 04 02.1988. Прокуратура області не є розпорядником інформації щодо кількості службових квартир, переданих з службового користування в приватну власність».

А хто тоді є розпорядником інформації?

– От і я про це ж! Тобто, відповідь у стилі «сам дурень». Ви мене питали, чому я вирішив зайнятись цією справою. Та тому що я бачу таке неподобство на кожнім кроці! Ще раз до того, хто має взятись за вирішення цього питання: люди. Лідери можуть з’явитись. Мусять люди прийти і припинити зловживання.

Віктор Середенко

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...