четвер, 4 серпня, 2016, 17:27 Суспільство
Центральному архіву зарубіжної україніки передали унікальні документи про діячів діаспори
Фото: facebook.com/tsdazu
Фото: facebook.com/tsdazu

Центральному державному архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ), що у Києві, на постійне зберігання передали колекції документів, бібліотеки та нагород видатного, нині покійного, українського громадсько-політичного діяча, публіциста, журналіста Павла Дорожинського.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ЦДАЗУ.

На урочистій презентації документів гості мали змогу ознайомитися з невідомими широкому загалу матеріалами про активну участь Павла Дорожинського у громадсько-політичному житті української спільноти за кордоном.

Доповненням до архівних документів стали книги з власної бібліотеки з автографами авторів, нагороди та особисті речі Павла Дорожинського.

В архіві презентували документи із колекції Павла Дорожинського висвітлюють державницьку і громадську діяльність Андрія Мельника, Тараса Бульби-Боровця, Івана Кабачківа, Олександра Шульгина, Євгена Онацького, Олега Лащенка.

У різні періоди свого життя Павло Дорожинський обіймав чільні посади в Світовій координаційній раді Ідеологічно споріднених націоналістичних організацій, Організації державного відродження України, Світовому конгресі вільних українців, Організації українських націоналістів, Об’єднанні українських націоналістів (державників), Центральному союзі українського студентства, «Пласті».

Впродовж багатьох років він був директором школи Українознавства в Нью-Йорку, а пізніше – заступником головного редактора газети «Новий шлях», що в Торонто.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:36:47