Новини » Політика 4 серпня, 2016, 14:34
Після невдалого проекту із Савченко Росія нав'язуватиме план федералізації України, – політолог

Українське суспільство має здорову реакцію на останні гучні заклики звільненої з полону народної депутатки Надії Савченко про братання з терористами та завершення війни на будь-яких умовах. Тому розрахунок Кремля на хвилю протестів та дестабілізацію ситуації в Україні на тлі прагнення до миру не виправдались.

Таку думку в ефірі програми «Огляд.Ексклюзив»  на телеканалі ZIK політолог, голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.

«Уявіть собі, що думали в Кремлі: прийде Савченко і скаже, що треба вибачитись перед Донбасом, провести федералізацію, ліквідувати посаду президента України, випустити терористів і розмовляти з ними. Вони вважали, що це збільшить її політичний рейтинг, вона одразу стане популярною, відбудеться Майдан-3 і цілковита дестабілізація. Саме про такий сценарій думали в Росії. Однак, він не здобув підтримки у пересічних українців. Ба більше! Нині навіть рідна партія Савченко – «Батьківщина» – мовчить з приводу її виступів», – сказав політолог.

На думку експерта, українське суспільство адекватно сприймає провокацію, що йде з боку Савченко. Утім, це свідчить також про те, що в Кремлі мало знають Україну, там не навчились розуміти, як відбуваються процеси у нас.

«Вони цілком серйозно вибудовують якісь плани та схеми, які в реальності для українців стають смішними. Коли в Кремлі розробляли проект «Новоросія», в авторів була інформація: половина населення говорить російською, вона проти НАТО, не вважає РФ ворогом. Вони розраховували, що коли перші танки заїдуть з їхнього боку, то їх тут зустрічатимуть хлібом-сіллю.  Такі ж висновки вони робили щодо Януковича зразка 2004 року і робили на нього ставку. Можливо, таку ставку вони роблять і нині на Савченко, яка говорить про «братання» з терористами. На руках вони мають дані соціології, котрі свідчать, що в українців є очікування миру. Тому вони певні, що треба розкручувати такі заклики. Але вони не відчувають, що в Україні все набагато складніше», – сказав Сергій Таран.

На переконання експерта, після невдалого експерименту із Савченко в Росії зроблять ставку не на конкретну людини, а на систему, яку вони називають парламентською республікою. Оскільки для РФ така форма державного устрою є найкращим варіантом, щоб постійно втручатись у внутрішні справи України.

«Парламентські республіки в усьому світі є досить вразливими до зовнішньої агресії. Саме через це Росія раніше підтримувала таких політиків, як Медведчук, Мороз, Симоненко тощо, які говорили про ліквідацію інституту президентства і про парламентську республіку. Для них така форма устрою дасть гарантії того, що  хоч би хто був при владі в Україні, але їх можна буде «розвести, як кошенят». Окрім того, вони обстоюватимуть питання федералізації та нівелювання впливу центральної влади, яка передбачатиме передачу повноважень не місцевим громадам, а регіональним елітам. Себто діятимуть за принципом «поділяй і володарюй», – зазначив Сергій Таран. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 01:48 :25