Новини » Регіони

Помер відомий луцький художник та скульптор Микола Кумановський

Микола Кумановський

Зупинилося серце відомого луцького художника та скульптора Миколи Кумановського.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

«Він писав не лише для України, а для всього світу, що оцінили Філадельфія і Дрезден. Він був піддослідним польовим найсексуальнішим україцем. Він був талантом, душею, мудрим патріотом, толерантним критиком. Колись я запитав його: «Чому Ви не спілці?» – «Це горобці збираються в зграї, орли літають поодинці», – відповіли усміхнені очі Миколи Івановича. Спи спокійно. Твій «орел» тепер в найвищих горах і нарешті повністю вільний», – зазначив волинський журналіст Костянтин Яворський.

За даними відділу інформаційної роботи муніципалітету, Микола Кумановський народився 31 серпня 1951 року в містечку Сатанів на Хмельниччині. Навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша, згодом – у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Працював у Львівському театрі ляльок, з 1982 року – у Волинському театрі ляльок, де кілька років обіймав посаду головного художника театру.

Художник створив макет пам’ятника Борцям за волю України «Стріляючий ліс», меморіальну дошку, присвячену гетьману України Івану Виговському, а також макет меморіальної дошки з присвятою українському поету-лицарю Данилу Братковському. Є автором безлічі ілюстрацій до книг.

Loading...