Новини » Суспільство 2 серпня, 2016, 16:42
Існує проблема сприйняття війни сучасним поколінням, – історик

Суспільству бракує знань з погляду практичного досвіді минулого, тому люди часто героїзують війну і не можуть реально оцінити всі причинно-наслідкові зв’язки.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив історик Олександр Зінченко.

«Як історик я маю певний досвід спостереження за іншими періодами життя суспільства. Тому я можу прогнозувати, що найближчі 10 років світу не загрожує глобальний конфлікт великого масштабу, оскільки рівень загострення є недостатнім. Тобто рівень конфліктності перед Першою та Другою світовими війнами був набагато вищим», – пояснив Олександр Зінченко.

Історик також вважає, що суспільству сьогодні бракує знань. Люди, з погляду практичного досвіду, дуже мало розуміються на минулому й втратили навичку критично мислити, щоб зрозуміти певні причинно-наслідкові зв’язки та прораховувати кроки наперед.

«Перша світова війна відбулася в умовах, коли досвід таких глобальних конфліктів цивілізація ще не мала. Зараз же у своєму досвіді ми вже маємо приклади того, що не потрібно робити. Проте суспільство не хоче вчитися, не хоче використовувати історію як досвід минулих поколінь, на підставі якого можна уникнути багатьох помилок та зробити правильні висновки», – наголосив експерт.

До того ж, зазначив історик, існує проблема сприйняття війни сучасним поколінням. Адже воно вже не пам’ятає її жахів, і навіть романтизує війну.

«Героїзацію війни не потрібно прирівнювати до мілітаризації населення. Адже військова обізнаність суспільства має практичну доцільність. Натомість сліпа романтизація є безглуздою та смертельною. Відтак, завдання політиків та керівництва держав – уміти вказати на тонкі межі та розрізняти ці два явища», – підсумував Олександр Зінченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:01 :19