Новини » Економіка

Стаж для призначення пенсії можна докупити, - ПФУ

Якщо після досягнення пенсійного віку українець не має 15-річного страхового стажу, він може залишитися без пенсії. Однак, згідно з чинним законодавством, страховий стаж можна «купити».

Про це з посиланням на завсектором платежів у пенсійну систему Бериславського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Ірину Коникову повідомляє прес-служба управління ПФУ.

Згідно з українським законодавством, страховий стаж – це період, протягом якого сплачуються страхові внески.

На сьогоднішній день трудовий стаж можливо «купити» шляхом добровільної участі в пенсійному страхуванні. Укласти договір про добровільну участь можна на термін не менше одного року, при цьому за окремим договором можна здійснити одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Таким чином, чинним законодавством передбачена можливість зарахування окремих періодів життєдіяльності людини в страховий стаж, необхідний для призначення пенсій, шляхом сплати страхових внесків за договорами добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Loading...