субота, 30 липня, 2016, 8:25 Політика
Справа «суддів Майдану» дійшла до логічного завершення

Верховний Суд скасував рішення Вищого адмінсуду, і нові звільнення суддів за порушення присяги неминучі.

Верховний суд України 13 липня підтримав рішення ВРЮ (Вищої ради юстиції) про звільнення за порушення присяги судді Дніпровського районного суду Києва Віталія Марцинкевича, – інформує «Знай».

Вища інстанція постановила скасувати рішення Вищого адміністративного суду України, який раніше визнав, що рішення ВРЮ про звільнення судді було незаконним, і відправила справу на новий розгляд до ВАСУ.

Це рішення стало фінальною крапкою в справі протистояння між ВРЮ і суддями, звільненими за рішення, прийняті ними під час масових акцій протесту активістів Євромайдану в 2013-2014 роках.

Щоб винести рішення в справі судді Віталія Марцинкевича, Судовій палаті з розгляду справ Верховного Суду знадобилося 5 засідань. Перше засідання в цій справі відбулося ще 24 травня, однак, щоразу судді не могли дійти згоди.

У підсумку після довгих дебатів палата винесла рішення, яке виявилося несподіваним для багатьох суддів, які розраховували знайти підтримку у Верховному Суді. Після засідання представники судді Марцинкевича не приховували свого розчарування рішенням ВС.

У той же день Верховний суд розглянув справу, по суті, ще однієї судді Майдану Юлії Швачач. Суд повністю задовольнив заяву Вищого суду юстиції і скасував рішення ВСУ про незаконність рішеня Ради Юстиції, але вже без направлення справи на перегляд в ВАСУ.

Це означає, що вже скоро Вищий суд почне виносити відмови у визнанні незаконними рішення ВРЮ на звільнення суддів за порушення присяги і в інших справах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:37 :06