live
Новини » Події

У Львові суд звільнив одного з фігурантів справи Онищенка, наклавши незначний штраф

Пігуляка Василя Миколайовича, директора біржі «Львівська універсальна», що проводила фіктивні аукціони з продажу газу, звільнено у залі суду. Фігурант справи, розмір застави за якого сягав 50 млн грн, заплатив всього 11 тис. грн штрафу.

Журналісти Аналітичної групи ІА ZIK відшукали цю інформацію у Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі – ЄДРСР).

У кінці червня було заарештовано 10 осіб, причетних до справи Онищенка. Серед них виявився і один львів’янин – Пігуляк Василь Миколайович. Він, як директор біржі «Львівська універсальна», був одним з тих, хто проводив фіктивні аукціони з продажу газу. Його відповідальність та рівень збитків державі були оцінені заставою у розмірі 50 млн грн.

І от вже через місяць після арешту, протягом двох днів, у Шевченківському районному суді м. Львова відбувся розгляд двох справ, фігурантом яких виступає Пігуляк В. М. В обох випадках справи розглядали головуюча Глинська Д.Б. та судді Білінська Г.Б. і Невойт П.С. і в обох випадках підозрюваний отримав максимально м’який вирок.

Перший епізод

Розгляд першої справи, внесеної у ЄДРСР під №5201600000000247 від 18.07.2016 відбувся вже 19 липня і стосувався двох статей Кримінального кодексу.

Слідством було доведено, що Пігуляк В. М., «обіймаючи посаду директора товарної біржі «Львівська універсальна», вступивши у злочинну організацію, керівники та учасники якої мали контроль над фінансово-господарською діяльністю ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ «Карпатнадраінвест», з метою одержання неправомірної вигоди для себе та вказаних осіб, вирішив використати свої повноваження, як керівника біржі, для проведення фіктивних аукціонів з продажу природного газу за істотно нижчими від ринкових цінами, шляхом складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів».

Звинувачений Василь Пігуляк погодився на співпрацю зі слідством, уклавши 18.07.2016 року з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України у приміщенні НАБУ Угоду про визнання винуватості.

Згідно з умовами Угоди «підозрюваний у повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів, а саме зловживання повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, яке спричинило тяжкі наслідки, і було вчинене у складі злочинної організації. Також визнав службове підроблення, тобто складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене у складі злочинної організації».

Враховуючи вище згадані умови, судом було призначено покарання:

  • штраф у сумі 6800 грн та 4250 грн (разом 11 тис 050 грн) з «позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, пов’язані з організацією та проведенням біржових торгів (аукціонів)». Також засудженому заборонено виїзд за межі України на постійне проживання;
  • «звільнити від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки»;
  • «Засудженого звільнити з-під варти в залі суду».

Другий епізод

Вже наступного дня, 20 липня, відбулося судове засідання по другій справі стосовно Василя Пігуляка – кримінальному провадженні, внесеному до ЄДРСР за № 52016000000000246 від 18.07.2016 року

Йому інкримінували «створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво нею або участь у ній, або участь у злочинах, вчинених такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, чи координації дій об’єднань злочинних організацій або організованих груп».

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років. Але до того не дійшло.

Судом було враховано, те що:

  • «підозрюваний добровільно заявив про участь у злочинній організації та активно сприяв її розкриттю шляхом надання правдивих викривальних показань про участь у злочинах, вчинених ним у складі злочинної організації, та його співучасників з числа її членів»;
  • він був визнаний винним попереднім судовим рішенням.

Таким чином, суд прийняв рішення ЗВІЛЬНИТИ від кримінальної відповідальності Василя Пігуляка, зважаючи на Угоду про визнання винуватості, попередній судовий вирок та не визнання його керівником чи організатором злочинної групи.

Висновки

Однозначно тішить та швидкість, з якою розслідують справу Онищенка. Один з її фігурантів Василь Пігуляк, судячи з матеріалів ухвал суду, активно пішов на співпрацю зі слідством, дав усі необхідні свідчення та визнав вину. Таким чином, було отримано докази для ґрунтовнішого звинувачення керівників цієї злочинної групи.

Та найбільше розчаровує у цій справі те, що особа, яка впродовж тривалого терміну чинила злочин та отримувала за це значну винагороду, відкупилась лише незначним штрафом. Хоча тут нарікати на слідство чи суд не доводиться, оскільки саме така відповідальність була передбачена чинним Кримінальним кодексом.

Таким чином особа, яка визнала свою вину та була засуджена за активну участь у злочинній схемі на 3 млрд грн відшкодувала державі всього 11 тис. 050 грн.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...