Новини » Львів 25 липня, 2016, 19:33
У Жидачеві відкрили фотовиставку до 90-річчя Бориса Возницького

Учора, 24 липня, у музеї історії та мистецтва Жидачівщини - філії Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького відбулося відкриття фотовиставки, присвяченої 90-річчю від дня народження Героя України Бориса Возницького. На світлинах закарбовано миттєвості життя визначного українця. Щоб оглянути виставку, потрібно пройти близько 30 метрів.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Створення музею започаткував Борис Возницький, його відкриття відбулося вже тоді, коли життя видатного музеєзнавця сучасності обірвалося. Сьогодні музей став одним із важливих осередків культурно-мистецького життя Жидачівщини. Як зауважив у своєму виступі під час відкриття фотовиставки Федір Романович – брат відомого українського скульптора Романа Романовича, сьогодні не кожен обласний центр України може похвалитися таким музеєм. Він також зазначив, що вражений позитивними змінами, які відбулися за останні кілька років в благоустрої Жидачева.

Роман Романович подарував музею свої мистецькі твори. Його брат Федір Романович також завершив свій виступ врученням подарунку музею – книги про рідне село Голешів та про історію національно - визвольної боротьби на Жидачівщині.

Науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Степан Ревуцький, говорив про надзвичайну працьовитість Бориса Возницького, про його апостольське служіння українському народові, глибоке знання української й світової історії й уміння втілювати свої ідеї з відродження безцінних реліквій, які без нього пішли б в небуття.

Заступник директора Львівської національної галереї мистецтв Володимир Пшик, якого із Борисом Возницьким пов’язують багато років спільної праці, говорив про те, як ця людина вміла досягати успіху в тих справах, які розпочинав по крупинці й сьогодні вони є значимими для української й світової культури.

Міський голова м. Жидачева Володимир Левко у своєму виступі зауважив, що народився неподалік Олеського замку й був вражений тим, як Борису Возницькому вдалося врятувати й підняти з руїн цю культурно-історичну пам’ятку. Завдяки йому на Жидачівщині створено три філії галереї мистецтв: середньовічну П’ятничанську вежу, музей гетьмана України Івана Виговського в с. Руда й музей історії та мистецтва Жидачівщини. А ще на Алеї Героїв у центрі м. Жидачева поруч із українською калиною й деревцями, висадженими на честь Героїв Небесної cотні, росте й міцніє, висаджений Борисом Возницьким 9 квітня 2012 року – за півтора місяця до смерті,   вічнозелений тис.

Учасник національно-визвольної боротьби й автор кількох книг Олексій Данилишин розповів про те, що зустрічався із Борисом Возницьким сім років тому у с. Молодинче під час відкриття пам’ятника лідеру українського національно-визвольного руху Петру Олійнику («Енею»), під керівництвом якого юний, 17-річний, Борис Возницький боровся за волю України. Керівництвом Львівської національної галереї мистецтв було підтримано ідею Олексія Данилишина про створення та відкриття в музеї історії та мистецтва Жидачівщини постійно діючої виставки  з розповіддю про історію національно-визвольної боротьби краю. Між іншим, у музеї вже розпочато створення виставкової експозиції про сучасних мужніх захисників східних рубежів Української держави.

Яскравим і змістовним наповненням відкриття фотовиставки став виступ жіночого вокального ансамблю «Магнолія» й віртуозне виконання музичних творів скрипалькою Оксаною Драган. Звучали поетичні й пісенні твори на слова Івана Франка, музичні твори композитора Богдана Янівського, з яким Бориса Возницького пов’язувала творча співпраця.

Виставка експонуватиметься в музеї до кінця року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:09 :36