неділя, 24 липня, 2016, 13:40 Політика
На сектантських зустрічах «самопоміч» шукає новий електоральний потенціал, – Карасьов

Серед предствників «Самопомочі» помітили прихильників славнозвісної секти «Відродження». Любителями альтернативної релігії виявились віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд та голова фракції «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський. Розділили радість спільної молитви разом із прихожанами скандальної церкви вони ще у травні, а вже протягом цього тижня як могли виправдовувались у соцмережах.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

У соцмережах досить гостро відреагували на зустріч партійців «Самопомочі» з адептами «13-ого апостола церкви «Відродження» Володимира Мунтяна.

«Ми, звичайно, і так знали, що в «Самопомочі» все погано із релігійністю, бо лідер партії, замість розмов із виборцями, відсилає їх на сповідь та звільняє за критичне ставлення до церкви підлеглих з міськради. Але «Відродження» – це вже якесь наступне «дніще» під глибоким дном», – написали користувачі.

Тим часом політики переконують, що участь у релігійному дійстві «апостола Мунтяна» брали виключно ізблагородних мотивів. Сироїд заявила, що застерігала від небезпеки виборів на окупованому Донбасі, а Гусовський, нібито,як політик повинен перебувати в постійній комунікації, яка приводить до «народження істини».

«Ті офіційні пояснення в фейсбуці виглядають, м’яко кажучи, досить не переконливо. На сцені, де люди падають-встають , там якихось бісів з них виганяють, збирають гроші, і тут же розповідають про виборців на Донбасі? Для мене таке трішки незрозуміле», – каже політичний оглядач Мілан Леліч.

Духовний центр «Відродження» – релігійна організація, яку заснував 44-річний «самопроголошений 13-ий Апостол Христа» Володимир Мунтян. У минулому –наркоман, який два роки відсидів у тюрмі. Щороку «пастор», відомий своєю любов’ю доРосії, збирає на богослужіння у київському Палаці спорту вірну багатотисячну паству. Проповідує уже більше 19 років і за цей час діяльність церкви неодноразово привертала увагу правоохоронців та журналістів. Однак довести злочинність організації вкрай складно. Колишні віряни залякані духовними наставниками і просто бояться скаржитись.

«Людина хоче мати сенс власного життя. Якщо вона його знаходить в секті, відповідно вона вірує. І якщо ця секта каже їй, що наступним кроком є потрапляння в політичну силу, лобіювання інтересів рятівника, вона буде це робити», – наголошує психолог Марта Пивоваренко.

Аби потрапити на масовий з’їзд прихожан у Києві, потрібно офіційно заплатити 100 доларів. І охочих виявляється чимало – усі квитки розпродали ще задовго до атракції. Та окрім цього, пастори стимулюють вірян до обов’язкової пожертви.

«Ми повинні принести гроші за кожну потребу. Слід сказати: «Духу святий, я хочу зцілитися, принести жертву. Яку Ти мені скажеш, таку і принесу». Це можуть бути чи гроші, чи ще щось», – розповідає одна із «прихожанок».

Тим часом експерти зазначають: поява заступника голови Верховної ради пані Сироїд на такому сумнівному зібранні легалізує усі діяння секти.

«Цей релігійний сектантський електорат дуже мобілізований, дуже дисциплінований. Як скаже очільник секти, так вони і будуть голосувати. Тому не виключаю, тут є ще й і електоральні резони від «Самопомічі» для того, щоб шукати в таких зустрічах додатковий електоральний потенціал», – вважає політолог Вадим Карасьов.

Та й сам голова «Самопомочі» Андрій Садовий ніколи не оминає релігійних зібрань – від протестантських і до православних. Очевидно, політиків цікавлять не віра, а прихожани тієї чи іншої церкви.

«Андрій Садовий, який ходить, нібито, в українську церкву, виступає на зборах євангелістів у Львові. Коли політики заграють з сектантськими групами, в кінцевому результаті можемо мати трагедії, які були у Львові із догналами», – наголошує депутат Львівської міськради Маркіян Лапачак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 19:00 :55