live
Новини » Регіони

Закарпатські залізничники не можуть впоратись зі стихійним ринком на рейках

У Винорадові, що на Закарпатті, тричі на тиждень розгортають найбільший у місті стихійний ринок, на який приїжджають мешканці навіть із сусідніх районів. Торгові прилавки стоять просто на залізничних рейках.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Огляд дня. Захід» (щобудня о 20:00 на телеканалі ZIK).

Торгувати на Виноградівському ринку починають ще вдосвіта. Продавці виносять усе, що є в шафах, коморах і на городі. Розкладаються до приїзду потяга. А як тільки чують стукіт коліс поїзда, одразу збирають крам.

«Коли прибуває якийсь малий потяг, ми відсуваємось, а далі знову стаємо на те саме місце. А як бути? Роботи нема, пенсія маленька, треба ж якось виживати», – каже продавець пані Марія.

Ринок на колії функціонує ще із 1995 року. Найбільше продавців приваблює те, що не треба сплачувати оренду за місце, тому й крам віддають дешевше.

«Картоплю продаю по 4 гривні, квасоля – 15 гривень, за півкілограма домашньої цибулі беру також 4 гривні», – показує товар продавчиня Маргарита Вербовець.

Проте залізничники наполягають, що така торгівля є вкрай небезпечною, адже продавці можуть потрапити під потяг.

«Люди вже звикли там торгувати, і скільки рейдів ми не проводили, все даремно. Минулого четверга організували охорону залізниці з поліцією, та результатів немає», – розповідає начальник залізничної станції «Виноградів» Владислав Марфутін.

Штрафувати порушників залізничники не мають права – можуть лише попередити про заборону торгівлі. Але ринок популярний. Окрім місцевих мешканців, сюди приходять і закордонні туристи. Кажуть, що для них це унікальна можливість потрапити в минуле століття.  

«Коли приїздять іноземці, вони в захоплені. Для них це дуже колоритно. Мабуть, тут є те, чого їм не вистачає у повсякденному житті, де все дуже цивілізовано. Вони можуть побачити, як жили їхні земляки 50-60 років тому. Для них це така собі машина часу», – зазначає експерт із туризму Ярослав Мар’ян.Loading...
Loading...
Loading...