live
Новини » Події 84

В Росію з окупованого Криму вивезли понад 2 тисячі українських в’язнів, – «Євромайдан SOS»

Засуджених в Україні ув’язнених, які на момент анексії Криму відбували покарання в тюрмах на території півострова, перевозять в місця позбавлення волі в Росію, стверджують правозахисники. За їхніми даними, таких уже понад дві тисячі.

Про це повідомила правозахисниця, координатор громадської ініціативи «Євромайдан-SOS» Олександра Матвійчук, передає «Крим.Реалії».

«Було переміщено з Криму вже 2200 осіб, їх розкидали, ми з колегами знайшли їх у 16 місцях позбавлення волі, по всій території Російської Федерації. Афанасьєв був у Комі, Чирній – в Магадані, «прекрасні» міста, «теплі», – сказала вона.

Після окупації Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму або Севастополя, однак тодішній російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо тільки відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб.

У червні 2016 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася зі своєю новою російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 засуджених громадян України з окупованого Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список ще неповний і буде обговорюватися далі.

 

Loading...
Loading...
Loading...