Новини » Регіони 21 липня, 2016, 10:15
На Тернопільщині люди протестують проти закриття районної лікарні

Закрити районну лікарню у Мельниці-Подільській на Тернопільщині планує тамтешня влада через об’єднання громад. Зазначений медзаклад обслуговує майже 23 тисячі людей. Після реорганізації тут має залишитися тільки амбулаторія, а недужим доведеться їхати за 60 кілометрів до Борщева.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня. Телеміст Львів-Київ» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00). 

Щоб, згідно з рішенням депутатів селищної ради, лікарні не розформували, її медики, пацієнти й мешканці довколишніх сіл зверталися і до СБУ, і до прокуратури. Врешті, після того, як ця проблема пройшла три судові інстанції, люди таки домоглися заборони ліквідовувати медзаклад. Та попри рішення суду, сільрада гальмує фінансування лікарні, тож вона уже заборгувала 57 тисяч за комунальні послуги, а самим медпрацівникам затримують зарплатню. 

«Я за кордон не поїду працювати. Це означає, що моя сім’я лишиться без коштів. Я розумію, що молодші люди може поїдуть, а ми вже в такому віці, коли це важко. Ми хочемо робити на своїх місцях, просто по-людськи», – обурився лікар-рентгенолог Василь Томин.

«Я чотири рази на рік мушу лягати до лікарні, бо страждаю від цукрового діабету і в мене почалась катаракта. Тому для мене лікарня – це все. До Борщова нам далеко їхати. Ми не допустимо, щоб закрили нашу лікарню», – каже місцева мешканка Галина Мізинчук.

Лікарі пояснюють, що саме місцевій владі вигідно розформувати лікарню. Та селищний голова запевняє, що лікарні не закриють. Хоча реорганізація таки буде. 

«Це означає, що в нас буде створена Мельнице-Подільська комунальна районна лікарня, яка ввійде в структурний підрозділ територіального медичного об’єднання. З тими самими відділами – хірургічним, пологовим, терапевтичним, поліклінікою тощо», – стверджує селищний голова Мельниці-Подільської Володимир Боднарчук.
Та попри це, люди не вірять у такі наміри влади. Обіцяють боронити лікарню і не допустити її закриття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 03:17 :15