Новини » Події

Портников: Убивства Бузини і Шеремета дивовижно схожі

Убивства Олеся Бузини і Павла Шеремета дивовижно схожі. Але єдине, що об’єднує цих людей, – це популярність у російської аудиторії.

Про це у своєму блозі на NEWSru.ua пише журналіст Віталій Портников

Він зазначає, що знімальна група 17 телеканалу «волею випадку» опинилася на місці загибелі журналіста Павла Шеремета практично в момент події – і по доброті душевній готова ділитися кадрами з усіма охочими.

«Це дивовижний збіг нагадав мені про власний неприємний досвід часів Майдану. Тоді знімальна група 112 телеканалу теж випадково опинилася під вікнами мого будинку в момент, коли «тітушки» проводили там пікет. Колегам просто не пощастило – мене не підірвали», – написав він.

За словами Портникова, це спогад про подібну роль двох телеканалів, чий «порядок денний дивно збігається з порядком денним сусідньої держави», наштовхує на іншу паралель – про дивовижну схожість убивств Олеся Бузини і Павла Шеремета.

«Здавалося б, зовсім різні люди – з різною долею, політичними поглядами, колами спілкування. З абсолютно різним ставленням до України і її майбутнього. Єдине, що їх об’єднує, – це популярність у російської аудиторії. Олесь в останні роки життя взагалі не вилазив з російських телеефірів, причому завжди представлявся там як український письменник і публіцист. Павло провів у російському телеефірі куди більше часу, ніж в українському. І коли російські офіційні особи і пропагандисти говорять про його смерть – аудиторія точно розуміє, про кого йде мова», – додав Портников.

«Тому Маша Захарова абсолютно права, коли говорить, що Україна – як, утім, і Росія – перетворюється в братську могилу журналістів. Просто могильники одні і ті ж. Волею випадку», – написав він.

Нагадаємо, 20 липня в Києві внаслідок вибуху авто загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Вибух стався о 7:45 ранку, коли Шеремет їхав у машині.

Головний редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик пов’язує загибель Павла Шеремета з його професійною діяльністю.

Голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила, що розслідування смерті Павла Шеремета є для неї справою честі. Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав смерть журналіста вбивством, а також пообіцяв зробити все можливе, щоб разом з колегами розкрити злочин.

Президент Петро Порошенко доручив правоохоронним органам оперативно розслідувати обставини загибелі журналіста Павла Шеремета.

Цього ж дня вбивство Павла Шеремета кваліфікували за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

Радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що попередньо слідство розглядає такі основні версії вбивства журналіста Павла Шеремета, як професійна діяльність, неприязні стосунки і «російський слід».

Павло Шеремет – білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо та періодичних видань, у 1990-х – 2000-х роках керівник відділу спеціальних інформаційних проектів ОРТ, згодом – російського «Першого каналу».

Останні п’ять років Шеремет жив в Україні, працював журналістом в «Українській правді» та ведучим на різних каналах телебачення і радіо.

Більше про загибель відомого журналіста читайте тут: Павло Шеремет.

Loading...