live
Новини » Події 3341

Нардеп заявив про серйозну аварію на Хмельницькій АЕС

Депутат Ради від «Радикальної партії» Андрій Артеменко заявляє про те, що 16 липня на Хмельницькій АЕС сталася серйозна аварія з розгерметизацією ядерного палива.

Водночас прес-служба НАЕК «Енергоатом» спростовує цю інформацію, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Як мені стало відомо з достовірних джерел, уряд приховує серйозність аварії, що сталася 16 липня на першому блоці Хмельницької АЕС, де відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією», – написав він на своїй Facebook-сторінці.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем’єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

У прес-службі НАЕК «Енергоатом» агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили, що інформація депутата А.Артеменка не відповідає дійсності й «почерпнута з невідомих неперевірених джерел та вводить громадян в оману».

«16 липня блок №1 Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі у зв’язку з наявністю протікання в парогенераторі ПГ-1, про що «Енергоатом» оперативно повідомив на своєму сайті. Проте ні про яку розгереметізацію ядерного палива не йдеться... Радіаційний фон на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змінився, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків», – резюмували в прес-службі.

Як повідомлялося, Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох чинних АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Loading...
Loading...
Loading...