Новини » Економіка

Суд скасував ліквідацію «Укрінбанку»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 13 липня про скасування ліквідації «Укрінбанку».

Про це йдеться у повідомленні фонду.

«Цим рішенням скарги Нацбанку і Фонду гарантування вкладів були залишені без задоволення», – повідомляє фонд.

Незважаючи на це, Фонд з метою збереження активів банку і запобігання їх втрати, а також для захисту прав вкладників і кредиторів банку вирішив продовжити повноваження уповноваженої особи ФГВФО на здійснення ліквідації «Укрінбанку» Ірини Білій до настання одного з двох обставин: прийняття Вищим адміністративним судом України остаточного рішення у судовій справі або узгодження Нацбанком нових керівників банку та видачі ліцензії на здійснення банківської діяльності ПАТ «Укрінбанк».

З огляду на ситуацію, що склалася, Фонд зупиняє виплати вкладникам банку гарантованої суми відшкодування.

Нагадаємо, 24 грудня НБУ визнав банк неплатоспроможним, і ФГВФО ввів в банк тимчасову адміністрацію.

«Укрінбанк» заснований в 1989 році. Його найбільшим акціонером на 10 липня 2015 року був голова його наглядової ради Володимир Клименко (71,1514%).

Згідно з даними Нацбанку, за розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року Укрінбанк займав 27-е місце (5,832 млрд грн) серед 123 банків, що діяли в країні банків.

Крім того, 18 березня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва 16 березня визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку «Про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних».

Loading...