Новини » Політика 14 липня, 2016, 11:15
Маринович: ЗМІ слід уникати хейт-спічу про хресну ходу, але фіксувати антиукраїнські гасла
Хресна хода вірян УПЦ МП. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Хресна хода вірян УПЦ МП. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Не можна просто заборонити як таку хресну ходу Московського патріархату, однак потрібно було б, щоб СБУ і взагалі органи правопорядку ретельно стежили за цим. І якщо там будуть заклики, що суперечать національним інтересам України, зокрема, заклики до повалення української незалежності чи підтримки Росії, то цих людей потрібно арештовувати.

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK заявив правозахисник, публіцист, релігієзнавець Мирослав Маринович.

«У цьому випадку мало би працювати верховенство права. Статус релігійної організації не скасовує верховенство права, і на учасників цієї ходи поширюються українські закони так само, як і на всіх громадян», – зазначив він.

За його словами, у правовій державі можна було б заборонити ходу у двох випадках: «По-перше, якщо вона організована інституцією чи організацією, яка заборонена. УПЦ МП у нас не є заборонена. Відповідно, вона має право організовувати молитовну ходу, як і будь-які інші релігійні організації. По-друге, якщо би ця хода була організована чи проведена з порушенням українського законодавства. Тут я не знаю, якою мірою грамотно все було організовано, це мають сказати правоохоронні органи. Але в демократичній державі немає підстав заборонити діяльність незабороненої організації тільки тому, що вона не подобається з ідеологічних чи конфесійних міркувань».

Водночас Мирослав Маринович підкреслює, що будь-які заклики, які суперечать українському законодавству, правоохоронці мають відстежувати і відповідно реагувати. «Наприклад, якщо виявлять конкретну людину, яка несе антиукраїнські гасла, вона має бути вилучена з цієї ходи і покарана», –сказав він.

Стосовно того, як ЗМІ мали би реагувати і висвітлювати цю тему, Маринович зазначив, що їм також слід стежити за цією ходою. «І якщо, скажімо, фотокореспонденти зафіксують якісь заклики, які будуть антиукраїнськими, то їх потрібно донести до суспільства і нехай суспільство висловиться. Тобто преса повинна дати майданчик для обговорення», – вважає він.

З іншого боку, додав Маринович, хотілось би, щоб медіа мали все-таки не цензуру, а певне сито на так званий хейт-спіч, на ненависницькі висловлювання.

«Констатація, що це хода антиукраїнська, не є мовою ненависті. На відміну від, скажімо, висловлювань, що це «жахливі православні». Іншими словами, якщо там є елемент ненависництва, я би рекомендував уникати цього, щоб не розпалювати пристрасті», – зазначив Мирослав Маринович.

Як повідомлялося, 9 липня з Почаївської лаври (Тернопільщина) стартувала Всеукраїнська хресна хода, організована Українською православною церквою Московського патріархату. 3 липня стартувала хресна хода зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині. 27 липня його учасники прибудуть до столиці, де зустрінуться з учасниками Хресної ходи з Почаївської лаври.

У соціальних мережах пролунав шквал обурення через хресну ходу в Харкові 10 липня, учасники якої, зокрема, використовували георгіївські стрічки і значки з російським царем Миколою Другим.

Народний депутат фракції «Народний фронт» радник глави МВС Антон Геращенко закликає утриматися від провокацій навколо хресної ходи Української православної церкви Московського патріархату. На його думку, ця так звана хресна хода задумана за межами України, щоб дестабілізувати ситуацію в суспільстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:43 :52