live
Новини » Київ

Депутати Київради звільнили УПЦ від сплати 2 млн грн. за дім Філарета

Київрада звільнила Українську православну церкву Київського патріархату від сплати пайової участі на суму 1,965 мільйона гривень за скандальний будинок Філарета у Десятинному провулку.

«За» відповідне рішення на засіданні 14 липня проголосував 81 депутат, передає «Українська правда».

Цим рішенням депутати звільнили УПЦ (КП) від пайового внеску у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва у зв’язку з будівництвом приміщень адміністративного та господарського призначення площею 2270,6 кв. м у провулку Десятинному, 3-А, 3-Б, 5-Д.

Мотивували це рішення тим, що УПЦ (КП) використовуватиме дану будівлю для релігійно-культових, а не комерційних цілей.

Як пояснив доповідач з питання Андрій Странніков, у скандальній будівлі у Десятинному провулку планують розмістити резиденції патріаршого намісника, синодального управління у справах духовної освіти тощо.

Як відомо, будівництво у провулку Десятинному, 3-5 (так званий будинок Філарета) вела компанія «БК «Інтергал-Буд колишнього регіонала Володимира Зубика на замовлення УПЦ (КП).

Будівництво завершилося скандалом – через порушення висотності будівлі у лютому 2015 року Київрада зобов’язала забудовника протягом місяця знести 2 верхні – незаконні – поверхи скандального комплексу, щоб висота будівлі не перевищувала 27 метрів.

Однак забудовник цього рішення не виконував.

Тоді у коментарі «Українській правді» представник прес-служби УПЦ КП Андрій Ковальов підтвердив, що будівля зводиться на замовлення патріархії, однак заявив, що верхні поверхи забудовник добудував на власний розсуд.

Втім пізніше церква опублікувала офіційну заяву, у якій наголосила, що Ковальов не уповноважений давати такі коментарі, і звинуватила недоброзичливців у тиску.

На початку травня 2015 року компанія «БК «Інтергал-Буд», заявила, що не має наміру зносити 2 поверхи будівлі на вимогу міської влади, бо не отримувала відповідних листів про необхідність демонтажу.

Тоді ж у забудовника запевнили, що «всі дозвільні документи по даному об’єкту були отримані вчасно і у порядку, встановленому державними нормами», а висота будівлі не вища за будинки, що розташовані поруч.

3 червня міська влада розпочали демонтаж верхніх поверхів скандальної будівлі у Десятинному провулку, 3-5 силами комунальників.

Loading...