Новини » Події

Журналіст розповів, як працівники макіївського заводу «перемогли фашистів»

Макіївугілля

Красногвардійський РМЗ поліг смертю хоробрих у нерівному бою проти здорового глузду. Його обладнання було розпиляно і вивезено на металобрухт визволителями з «донецької народної республіки».

Про це у своєму блозі написав головний редактор інтернет-видання «Четверта влада» Денис Казанський.

«Грудень 2013 року. Донецьк. В центрі міста мітинг проти Євромайдану, організований Партією регіонів. На мітинг за традицією насильно зігнані працівники бюджетних підприємств. В першому ряду стоять співробітники «Макіїввугілля». Видно великий банер працівників Красногвардійського ремонтно-механічного заводу, що входить в це об’єднання. Зараз цього заводу вже немає. Він знищений ДНРівцями.

 

Сам мітинг я детально описував і робив фоторепортаж звідти. По суті це було типовий захід регіоналів, на якому найнятий провідний нагнітав і вкидав звичні меседжі про те, що Донбас працює і годує всю країну, а всі, хто проти Януковича – фашисти і нахлібники.

Тоді розкачати народ не вийшло. Потрібного градуса ситуація досягла тільки навесні 2014 року, після того, як Янукович втік. Накручене пропагандою населення регіону масово підтримало провокаторів, які висували сепаратистські та антиукраїнські гасла. А місцеві регіонали організували і провели в Донбасі незаконний референдум 11 травня за відокремлення від України. На той референдум, як і на антимайданні мітинги Партії регіонів, відправляли працівників бюджетних підприємств, які слухняно йшли на дільниці і створювали необхідну масовку.

А це вже грудень 2015 року. Частина Донбасу перейшла під контроль ЛДНР. Працівників Красногвардійського РМЗ зібрали в актовому залі, щоб оголосити, що завод ліквідується. Чуються обурені крики робітників. Хтось лає регіоналів, за яких працівники РМЗ ще в грудні 2013 року виходили на мітинг.

Підприємство «Макіїввугілля» оголосило про ліквідацію Красногвардійського ремонтно-механічного заводу з-за складної економічної ситуації та падіння обсягів видобутку вугілля. У повідомленні на сайті ДП «Макіїввугілля вказувалося, що з 1 грудня 2015 відбулося злиття Красногвардійського РМЗ і Макіївського РМЗ, який знаходиться в центрі міста. При цьому, обладнання, документацію і архів закритого заводу передали в розпорядження Макіївського РМЗ. Більшість працівників заводу були звільнені.

«Коли відсутнє бюджетне фінансування, скорочуються обсяги видобутку вугілля, яку забезпечують лише п’ять з дев’яти «макіївугіллівських» шахт, волею-неволею доводиться концентрувати роботи допоміжних технологічних ланок і знижувати витрати на них. Цією вимогою часу керувалися в «Макіїввугіллі», приймаючи рішення про злиття з 1.12.2015 двох ремонтно-механічних заводів, що входять в структуру нашого Державного підприємства. З урахуванням розташування в центрі міста Макіївського РМЗ, всю ремонтну базу вирішено зосередити тут, на рівновіддаленій відстані від «макіївугіллівських» шахт». Продукції, що випускається заводом, достатньо, щоб задовольнити потреби вугільного виробництва» – йдеться на сайті «Макіїввугілля».

Фашизм не пройшов. Красногвардійський РМЗ поліг смертю хоробрих у нерівному бою проти здорового глузду. Його обладнання було розпиляно і вивезено на металобрухт визволителями з «донецької народної республіки». Залишилися тільки історичні фотографії з мітингу 2013 року», – йдеться в повідомленні.

 

Loading...