Як ‪#‎зраду по трубах ганяють: американська «районка» на сторожі української демократії
Тарас Шотік
кандидат економічних наук,
фахівець із бізнес-планування

Люблю, знаєте, лінивими теплими ранками під кавусю новини помоніторити (ага, у кожного свої дивацтва). Сьогодні в топі – різні варіації на тему статті у американській The Washington Times, присвяченій Україні.

Відразу і посилання даю на цю статтю.

Яких тільки заголовків не зустрінеш! «Украина взорвется и разлетится на куски, которые соберет Путин – американский адмирал», «Украина превращается в паровой котел», «Порошенко превращает Украину в паровой котел». Десятки тисяч переглядів, сотні гнівних коментів, прокляття владі. Словом, журналісти не прогадали, шкандаль вийшов на славу.

А тепер до нудних та сухих фактів:

  1. Стаття опублікована у розділі opinion/commentary, тобто, презентує не точку зору редакції, а є чимось середнім між блогом та інтерв’ю. Такий собі блог для тих, кому його навіть надрукувати ліньки – надиктований кореспонденту.
  2. Автор статті, Джеймс Лайонс – 88-РІЧНИЙ ВІДСТАВНИЙ АДМІРАЛ ТИХООКЕАНСЬКОГО ФЛОТУ. Ну, Гавайї і Мідвей – це ж просто таки поруч із Україною! З тим же успіхом про Україну можна було запитати когось типу екс-голови профспілки пожежників чи начальника митниці часів Ніксона – теж не останні люди, якщо подумати, але навряд чи отак зразу вкажуть Україну на карті. Підозрюю, що чувак тупо переповів те, що чув про нашу країну по телику + застільні бесіди із такими ж відставними ветеранами «холодної війни». Нагадую, діду у вересні виповниться 89 років!!!
  3. Редакція, очевидно, розуміла «цінність» такої думки: наприклад, на ФБ-сторінці газети, куди видання традиційно викладають найцікавіші матеріали, ані згадки про цей опус;
  4. Щодо рівня самої газети. Як допоміг встановити товариш Гугленко, The Washington Times ледве вповзла у першу сотню видань США, гордо посідаючи 97-ме місці http://www.infoplease.com/ipea/A0004420.html. Якщо проводити аналогії із Україною, то це десь +/- на рівні «Новин Прибужжя» чи «Нашої Оболоні»;
  5. Цікавими та показовими є і коменти під статтею. Одразу видно, у яких двох країнах матеріал спричинив найбільший ажіотаж. Із 33 коментів понад 2/3 – змагання рашаботів між собою у красномовності. «Українці – це білі африканці, не здатні до самоуправління» – ура, на тобі лайків від ольгинських колег! «Українці і росіяни – ‪#‎одинарот» – і тобі лайків не шкода, таваріщь! «Україна – сфера природних інтересів Росії, не треба втручатись» – масовий кремлеботський оргазм. На цьому тлі якось губляться поодинокі українські спроби поставити ботів на місце і кілька постів від американців, які прифігівають від того, що це за ватна вакханалія коїться на американському ресурсі.
  6. Останнє, але, мабуть, головне: стаття є в категорії promoted, тобто, надрукована на замовлення, за гроші. Фінал.

P.S. Якщо хто ще не зрозумів, мова не про те, що в Україні немає корупції. Мова про маніпуляції із нашими із вами, друзі, мізками, коли блог від чорт зна якого «експерта» видають ледве не за офіційну позицію Білого Дому. Це дурість від доморощених «пулітцерів», погоня за сенсацією чи цілеспрямований підрив чинного ладу? Ось де справжнє питання.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:03 :05