live
Новини » Львів

Відремонтована вул. Хмельницького у Львові тепер не для людей, а для авто, – активіст

Фото: demyandanylyuk.com

У Львові ремонт вул. Б. Хмельницького десять місяців. Однак після реконструкції вона не стала більш зручною для пішоходів. Нею стало краще пересуватися лише транспорту.

Про це пише громадський активіст Дем’ян Данилюк у своєму матеріалі «Вулиця не для всіх».

Він зазначає, коли вулиця зручна для людей з особливими потребами, вона зручна для всіх. Однак на вул. Б. Хмельницького не передбачили комфорту для таких людей.

«Згідно з ДБН(державні будівельні норми – спадщина СРСР), на які дуже люблять посилатися посадовці та проектанти, щоб не зробити сучасну безпечну і доступну інфраструктуру, відстань (між трамваєм і зупинкою, – ред.) має становити 5см до сходинки трамвая! Але проектант і замовник кажуть, що все нормально, трактуючи це вимогою іншої ДБН – відстань від колії має бути 1,4м. Важко таким людям щось пояснити. Що таке доступність, що таке особливі потреби, що таке зручність», – пише Данилюк.

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

Він провів експеримент разом із Ярославом Грибальським, який пересувається на візку. Чоловік спробував заїхати із зупинки на вул. Хмельницького у трамвай, але у нього нічого не вийшло, оскільки між тротуаром і електротранспортом занадто велика відстань.

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

«Наголошую, що це вулиця, яку ремонтували в супер-пупер європейському Львові, за європейські кредитні гроші, під технічним наглядом європейської компанії. Ось так то:), – додав активіст. – Проїзди на бічні території, куди за день заїжджає не більше десятка автомобілів, виконано з пріоритетом саме для автотранспорту. І це після офіційної заяви про пріоритети, де пішоходи головні».

«Зараз з вас хтось скаже: а як в той трамвай потрапити, якщо в ньому три сходинки?, – пише Данилюк. – Маєте рацію. Так, в трамваї є сходинки, але чи це причина робити вулицю непридатною? Тобто цю вулицю відремонтували вперше за років… 70. Відповідно наступні років 30 щонайменше її ніхто не чіпатиме. А низькопідлогові трамваї на цьому маршруті можуть з’явитися в перспективі за 10 років. Тобто, трамвай вже буде доступним для людей з особливими потребами, а вулиця ні! Це називається шкідництво. Посадове невігластво».

Він додає, що на перехресті вул. Промислова-Хмельницького – все для машин: «За застарілими підходами (проектанта, – ред.) зручно має бути спочатку для машин, а ви, люди, блукайте вузькими тротуарами у пошуках виходу. Схоже нас мають за ідіотів. Не дивуйтесь потім, чому люди не йдуть на перехід – так ходити незручно і нелогічно!».

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

В районі зупинки «Остряниця» трамвай уже курсує поверед дороги. Це є нормальною практикою у світі.

«Але здійснювати посадку в трамвай доволі небезпечно, бо треба виходити на дорогу. Я пропонував тут зробити «віденську зупинку» – піднята дорога в зоні зупинки до рівня тротуару. Інший варіант був розширити тут тротуар», – пише Данилюк.

Для незрячих на вул. Б. Хмельницького також нічого не зробили. Нема світлофорів зі звуковим сигналом, нема інформації шрифтом Брайля на зупинках, нема навіть тактильної плитки на переходах, зупинках і в небезпечних місцях.

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

Данилюк додає, що загалом на вул. Б. Хмельницького кожне перехрестя і кожне пониження на переходах виконано будь-як: «Десь 2 см висоти, а десь цілих вісім».

Він додає, що велоінфраструктура на цих вулицях також чомусь не передбачена. Хоча район майже 100% рівнинний, і тут чимало людей їздить велосипедом: «Здавалося б все для того, щоб облаштувати вело смуги (розміткою на проїжджій частині). Та де там. Здається, тут навіть все зробили так, щоб зігнати велосипедистів з дороги. Нема чого автомобілям заважати! Ось, наприклад, люки. Ще й прорізи зроблені так, щоб колесо велосипеда в них потрапило. Ну, щоб точно вам більше не захотілося їхати велосипедом».

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

«Ще одне «геніальне» рішення розширити проїжджу частину за рахунок тротуарів», – пише Данилюк і показує світлини, де видно, що у пішоходів «вкрали» частину тротуару на користь автомобілів (у 2011 році тротуар був завширшки приблизно 2,7м – став 1,4м). При цьому люк дощової каналізації залишили на старому місці.

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

Автикіст додає, що крім того, вздовж звужених тротуарів встановили паркани, «щоб двоє людей вже точно не могли розминутися».

Фото: demyandanylyuk.com
Фото: demyandanylyuk.com

«Ставити паркани це улюблена справа постсовкових посадовців. Кожен міцний господарник має дати доручення на кілька кілометрів парканів. На вузьких тротуарах вони з’їдають і без того обмежений простір.

Кожен чиновник вважає, що паркан це благо. «Це ж безпека!», – скажуть вони. І мешканці буває навіть з цим погоджуються. Особливо ті мешканці, які їздять автомобілями.

Торбен Хайнеман з Ляйпцига (фахівець у справі транспорту, – ред.) одразу сказав, що це хибна логіка, і працюють такі паркани якраз на небезпеку. Адже водії збільшують швидкість, бо відчувають себе ізольованими від пішоходів. А це погано. В місті не повинно бути ізоляції і високих швидкостей. Бо це місто. Тут живуть люди. Вони ходять вулицями. Це не автобан, де все для машин», – додав Данилюк.

Матеріал повністю ви можете прочитати тут.

 

Loading...