Новини » Економіка

У Мінінфраструктури сподіваються на приватні інвестиції у будівництво доріг

Ремонт дороги. Фото: firtka.if.ua

Міністерство інфраструктури України має намір запропонувати приватним інвесторам взяти участь у реалізації проектів концесійної окружної дороги навколо Києва, а також дороги Київ – Одеса.

Про це повідомила прес-служба міністерства з посиланням на його очільника Володимира Омеляна.

«Україна планує запропонувати концесійні проекти і запровадити платні шосе, щоб залучити приватних інвесторів. Новий маршрут навколо столиці і маршрут, який зв’язує Київ з портовим містом Одеса на Чорному морі, можуть бути у числі найбільш цікавих для інвесторів», – цитує Омеляна прес-служба.

За словами міністра, він сподівається на схвалення парламентом нового закону про концесії, а також на виділення Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) грошової допомоги для підготовки даного закону.

Раніше один з ключових кредиторів України – Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив конкурс з пошуку консультанта для Міністерства економічного розвитку і торгівлі для розробки законодавства про концесії, зокрема, доріг і портів. У травні 2015 року «Укравтодор» оголосив конкурс на будівництво першої в Україні концесійної дороги Львів – Краковець, розмови про будівництво якої велися вже більше десяти років.

Але вже у вересні стало відомо, що конкурсні заявки претендентів – української компанії «Українські транспортні магістралі» і французької Bouygues – не відповідають умовам конкурсу. У зв’язку з цим Міністерство інфраструктури повідомило, що розраховує у 2016 році запустити у новому форматі даний конкурс після того, як буде вдосконалено законодавство України про концесії, а також про державно-приватне партнерство.

Loading...