Новини » Львів

Американські фахівці назвали корупцію головною проблемою української митниці

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обговорив з місією США рекомендації щодо реформи української митниці та план подальшої взаємодії.

Зустріч у понеділок стала другою з моменту початку роботи місії з оцінки потреб в Україні 29 червня, і відбулася в ознаменування закінчення її роботи, повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр підкреслив, що уряд має достатньо політичної волі та рішучості щодо проведення реформи митної служби в Україні: «Для мене дуже важлива ваша фахова думка професійна, незаангажована. Ми хочемо змінити митну службу і зробити це якомога краще, тому ваш досвід для нас є надзвичайно важливим».

Гройсман закликав американських фахівців до якомога швидшого напрацювання рекомендацій щодо реформи митниці. «Для нас дуже важливі звіт, рекомендації, які ми отримаємо щодо вашої роботи. І ми би хотіли дуже швидко приступити до його виконання», – заявив він.

Він висловив сподівання, що план коротко-, середньо-, довгострокових дій буде швидко укладено і Кабмін зможе перейти до його впровадження.

Коментуючи результати роботи місії в Україні, представники митної та прикордонної служб США висловили своє головне застереження – вразливість системи української митниці до корупції.

«Вони окреслили загальні зауваження щодо необхідних трансформацій, зокрема, організаційно-структурної перебудови, зміни системи роботи внутрішніх митниць, спрощення процедур, удосконалення інформаційно-технологічного забезпечення, підвищення кваліфікації персоналу, а також збільшення заробітних плат працівників митниці та фінансування митної служби», – йдеться в повідомленні.

Американські фахівці зазначили, що звіт з рекомендаціями за результатами роботи місії буде сформовано протягом 30 днів. Після цього уряд затвердить рекомендації як план щодо реформи української митниці, також будуть визначені механізми його впровадження, додав Гройсман.

 

 

Loading...