Новини » Політика

У НАБУ і САП нагадали, в чиїй компетенції справа заступника міністра Василишина

Національне антикорупційне бюро та Спеціальна антикорупційна прокуратури виступили із спільною заявою, у якій наголошують, що здійснювати процесуальне керівництва у справі затриманого заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина мали саме вони.

Через те, що їм не передали справу, вона може бути програна, йдеться у заяві.

В НАБУ і САП зазначають, що посада затриманого заступника Міністра відноситься до категорії «А», а злочин, за яким Прокуратура Києва здійснює досудове розслідування – є корупційним, а отже, відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, цей злочин є підслідним Національному антикорупційному бюро України.

«Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні від самого початку має здійснюватися спеціалізованими антикорупційними прокурорами, а усі процесуальні та слідчі дії (затримання, оголошення підозри, обрання запобіжного заходу тощо) – детективами НАБУ, а не співробітниками органів прокуратури чи інших правоохоронних органів», – йдеться у спільній заяві.

В НАБУ та САП також наголошують, що будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання недопустимими доказів, як таких, що були отримані з порушенням процесуального законодавства, і відповідно, створює умови для уникнення підозрюваним відповідальності за скоєні кримінальні правопорушення.

«НАБУ та САП не будуть витребовувати в прокуратури провадження щодо Василишина чи будь-які інші провадження, розпочаті з порушенням ст. 216 КПК. Відповідальність за результати цих досудових розслідувань мають нести ті органи, які розпочали розслідування із порушенням закону», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, слідче управління прокуратури міста Києва спільно з співробітниками ГУБКОЗ СБ України затримали на хабарі заступника міністра охорони здоров’я України Романа Василишина.

Loading...