Новини » Світ

Протекціонізм може зруйнувати світову економіку, – Лагард

Підтримання політики торговельних бар’єрів може нанести серйозної шкоди світовій економіці.

Про це попередила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, – повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Financial Times.

Фото: Крістін Лагард попередила про небезпеку торгових бар'єрів для зростання світової економіки

За словами Лагард, результат проведеного у Великобританії референдуму про вихід зі складу ЄС вже позначилася на прогнозах зростання світової економіки, а підтримка політики протекціонізму хоч однією великою державою може мати і зовсім руйнівні наслідки.

«Я вважаю, що наслідки будуть згубними. Я не повинна вживати слово «погано», оскільки воно надмірно, а мені варто утримуватися від подібних слів. Однак очевидно, що наслідки для світового економічного зростання будуть негативними», – заявила вона.

Глава МВФ порівняла ситуацію, що склалася сьогодні в світі, з розпадом відносин, який спостерігався перед початком Першої світової війни, зазначивши, що хвилі протекціонізму в минулому передували війнам, а сам протекціонізм «шкодить зростанню, шкодить об’єднанню, шкодить людям». «Я сподіваюся, що зараз не та ж ситуація, як в 1914 році, і я сподіваюся, що історія навчила нас справлятися з негативними моментами в глобалізації для посилення переваг, які вона дає. У минулому глобалізація надавала нам величезні вигоди, і продовжує давати їх зараз», – заявила Лагард.

.

 

Loading...