Новини » Події 8 липня, 2016, 12:20
НАБУ почало розслідувати корупційні схеми депутатів Дубневичів
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: hromadske.tv
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: hromadske.tv

У кримінальному провадженні, в якому фігурує компанія «КРТ» народних депутатів Дубневичів, йдеться про махінації із постачанням клем для «Укрзалізниці» у 2015 році. Також розслідування проти «КРТ» веде МВС України. Однак винахідливі брати вже знайшли собі нове джерело прибутків – «Нафтогаз України».

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня. Телеміст Львів-Київ» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

«Під час перевірки компанії «Укрзалізничпостач» детективами НАБУ було виявлено, що «Корпорацією КРТ» було здійснено продаж продукції для неї за цінами, які в два рази перевищують ринкові», – розповів юрист Назар Танасишин.

Таку оборудку «Корпорація КРТ» провернула не вперше. «Укрзалізниця» фактично стала для Дубневичів власною годівницею. Штучним шляхом «КРТ» перетворилася на монополіста на тендерах цього великого державного підприємства. Не обійшлось і без підтримки самих залізничників.

«Монополізація ринку була абсолютно штучна. Вона спричинена швидше не становищем на ринку, а тим, які в тендері були прописані вимоги», – наголосив експерт у галузі держзакупівель, керівник АП «Тендер і злочин» Мирослав Симка.

Із коштів, отриманих на фальсифікованих тендерах, треба сплачувати ПДВ. Однак і цей момент Дубневичам вдалось обійти за допомогою налагодженої роботи конвертаційного центру.
Це підтверджують і в Державній фіскальній службі. Однак вилучити договори між «КРТ» і компаніями-«метеликами» фіскалам так і не вдалось, їх просто не пустили на поріг підприємства. Наразі у судах розглядають справи про накладання податковою арешту на рахунки «КРТ».

Та спати спокійно Дубневичам заважає інше – в «Укрзалізниці» змінилося керівництво. Войцех Бальчун, новий менеджер залізниці, назвав штучну монополізацію Дубневичів патологією.

«Того тижня правління ДП ухвалило антикорупційну програму. Ми будемо боротися з різними патологіями», – зазначив очільник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун.

МВС також не пасе задніх і розпочало справу проти «КРТ». Проте брати-депутати, схоже, знайшли собі іншу годівницю – «Нафтогаз України». Оборудки теплової компанії Дубневичів «Енергія Новий Розділ» також не залишились без уваги правоохоронців.

Наразі, фактично, усі правоохоронні органи проводять розслідування щодо незаконної діяльності компаній братів-депутатів. Чи повторять Дубневичі долю нардепа Онищенка, втративши недоторканність, а також подробиці усіх корупційних схем Дубневичів – дивіться вже цієї суботи у проекті «Погляд на тиждень» на телеканалі ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 19:05 :51