live
Новини » Львів

Лариса Кадочникова: Популярність «Тіней…» з кожним роком зростає

Сьогодні, 8 липня, у рамках проекту «Тіні забутих предків. Виставка» у Львівському палаці мистецтв відбулась зустріч з українською акторкою – Лариса Кадочниковою, виконавицею ролі Марічки у фільмі Сергія Параджанова.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Юрій Миртинович, під час спілкування із львівською публікою героїня «Тіней» розповіла про те, як відбувався процес зйомок картини, роль персональній у цій стрічці, та те, що вона означає для українського сьогодення.

«Я вже прожила багато років і бачу як з кожним роком наростає успіх цієї картини. Був такий випадок, я сіла в автобус, а попереду мене сиділа молода жінка. Ми їдемо, аж вона повертається і починає плакати. Вона на весь автобус голосно сказала: «Марічка! Я бачу Марічку». Для мене це було найбільшим потрясінням. Не звання, а я маю багато нагород, а ця вдячність народу, простої жінки, яка побачили героїню улюбленої картини», – сказала Лариса Кадочникова.

Актриса загадала, що прем’єра фільму «Тіні забутих предків» мала шалений успіх, який не стихає донині.

«Коли тільки вийшла картина, вона не була зрозуміла, бо це було щось нове. Я пригадую зал для переглядів на кіностудії Довженка, де набилася маса людей і всі з нетерпінням чекали, аби побачити, що ж зробив Параджанов. Дихати було нічим. Коли закінчився перегляд, настала тиша, ніхто нічого не зрозумів, бо з’явилося щось таке, що зрозуміти було неможливо, така енергетика йшла з екрану. Усі сиділи і думали, що сказати. Позаду сидів Іван Драч і він сказав: «Це геніальна картина». З того моменту все місто знало, що Параджанов створив геніальний фільм», – пригадувала Лариса Кадочникова.

Розповіла актриса й про те, що «Тіні…» означали для Сергія Параджанова. «До цієї стрічки він робив не дуже цікаві картини. І ось в сорок років він сказав: я повинен створити щось нове, що б потрясло світ. Сорок років для художника, особливо для режисера, це етапний період. Він зібрав талановиту групу людей - це Юра Іллєнко, Георгій Якутович, Мирослав Скорик, Іван Миколайчук, вони були основою, яка могла створити такий фільм».

Кадочникова розповіла й про ту роль, яку стрічка зіграла у її житті.

«Я багато знімалась в кіно, але ця картина несе в собі таку неймовірну любов, любов до народу, до природи, до цього краю. І ця любов мене роками захищає. Коли приходить біда, я знаю, що в мене є «Тіні забутих предків» і роль Марічки обов’язково мене захистить».

Нагадаємо, у Львівському палаці мистецтв триває виставка «Тіні забутих предків», присвячена культовому фільму Сергія Параджанова. 

Loading...