Новини » Суспільство 6 липня, 2016, 11:38
У Львові казки Франка видали шрифтом Брайля

У Львові побачив світ сигнальний примірник збірки казок Івана Франка «Коли ще звірі говорили», надрукований рельєфно-крапковим шрифтом. Відтак, твори Каменяра зможуть прочитати незрячі львів’яни.

Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, презентація збірки відбудеться у межах цьогорічного ювілею Франка.

Зокрема, видання матиме 3 або 4 книги, кожна з яких вміщає кілька казок. Також організатори проекту планують доповнити збірку аудіоверсією. Диск з озвученими казками міститиметься в першому томі збірки.

Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» планує опублікувати 30 примірників твору, але при необхідності тираж буде збільшено. На цьому організатори проекту не зупинятимуться, вже сьогодні у планах видати шрифтом Брайля інші відомі твори Франка – «Грицева шкільна наука» та «Сойчине крило» та ін.

Як зазначає виконавчий директор «Українська спілка інвалідів – УСІ» у Львові Оксана Потимко, створений кілька років тому Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» після монополії киян став другим в Україні центром книгодрукування для незрячих читачів, а його потужності досягли рівня республіканського центру друку УТОС. Зараз львівський центр книгодрукування забезпечує потреби всіх областей України в рельєфно-крапковій літературі. І хоча твори Івана Франка друкуються лише для регіону, проте примірники подарують й іншим містам України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 04:46 :25