Новини » Політика 1 липня, 2016, 15:04
Сміття – на Яворівський полігон: Садовий діє проти України, – опитування
Фото: depo.ua
Фото: depo.ua

Міський голова Львова Андрій Садовий пропонує нові Грибовичі на Яворівському полігоні. Для цього хоче 50 га землі військових. Ініціативу Львівської міської ради облаштувати сміттєзвалище на землях «Міжнародного центру миротворчості та безпеки» раніше не підтримала і зняла з розгляду Львівська обласна рада. Але, як виявилося, ідею не відкинули у команді Садового і вже підготували відповідне звернення до керівництва держави та Міноборони.

Чиновники Садового, які 10 років не могли (чи не хотіли) знайти спільну мову з громадами щодо нової ділянки під полігон ТПВ та сміттєпереробний завод, зараз вирішили піти іншим шляхом – закинули ідею про сміттярку на військовому полігоні. Як зазначив начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець, Львівська мерія отримала понад 20 офіційних відмов від громад щодо розташування нового полігону ТПВ на їх території. Тому, на думку чиновника, найбільш оптимальний варіант – земля Яворівського полігону.

Слід нагадати, «Міжнародний центр миротворчості та безпеки» (Яворівський полігон) – один зі найбільших військових полігонів Європи та один із двох в Україні (разом з Широколанівським), де регулярно проводяться міжнародні військові навчання, зокрема, спільні навчання України та НАТО. У таких навчаннях беруть участь військові з багатьох країн світу. З 2014 року від початку російської збройної агресії проти України, тут пройшли тренування десятки тисяч мобілізованих, бійців-контрактників Збройних сил та Національної гвардії України.

Військові категорично проти смітника на Яворівському полігоні та наголошують: такі ініціативи не тільки демонструють неповагу до Збройних сил, а й підривають національну безпеку України. Такої ж думки і керівництво області.

Антон Миронович, офіцер Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного

«Яворівський полігон, де зараз розташований «Міжнародний центр миротворчості та безпеки» та 184-й навчальний центр Академії сухопутних військ, є важливим стратегічним об’єктом у рамках національної безпеки нашої держави. За час проведення АТО на теренах полігону були підготовлені десятки тисяч військовослужбовців, які потім професійно виконували завдання у зоні АТО. Окрім того, упродовж останніх двох років там активно проходить підготовка українських підрозділів із залученням іноземних інструкторів зі США, Канади, Литви, Польщі та інших країн. На цей час там відбувається масштабне міжнародне командно-штабне навчання Rapid Trident-2016. Кожен клаптик землі, який належить Яворівському полігону, є безцінним у процесі підготовки військовослужбовців. Протягом останнього часу ділянки навколо полігону, які використовувалися не за призначенням, де місцеві мешканці могли мати свої городи чи землі перебували в оренді, повернуті і використовується виключно за призначенням. Якщо будуть думки чи ініціатива використовувати ці землі по-іншому – для сміттєзвалища, сміттєпереробного заводу – це не відповідатиме інтересам національної безпеки, українського народу, війська.

Ми негативно ставимося до того, щоб будь-яка ділянка землі на полігоні використовувалася не за призначенням – не для підготовки українських військових чи багатонаціональних підрозділів».

Олег Синютка, голова Львівської ОДА

«На сесії Львівської облради представники «Самопомочі» вже ініціювали таке звернення, але депутати обласної ради його не підтримали. Я вважаю, що у момент, коли Україна перебуває у стані фактичної війни з Росією, коли на міжнародному полігоні відбуваються навчання не тільки наших військовослужбовців, а й сил країн НАТО, коли більшість світу підтримує Україну, такі заяви і порушення такого питання, щоб на військовому полігоні розміщувати смітник – це просто диверсія проти безпеки України і вода на млин країни-агресора. Це неприпустимо.

Ми подали місту на їх запит близько 10 варіантів земельних ділянок. Поки відповіді немає. Жодних переговорів з громадами місто не провело. Якщо ці ділянки не підійдуть, будемо шукати наступні. Але це не означає, що ми сьогодні маємо підривати незалежність України речами, які містять виключно безгосподарність. Це не піддається здоровому глузду.

Жодної підтримки чи аналогічного звернення (щодо виділення землі на Яворівському полігоні під звалище, – ZIK) від ЛОДА ніколи не буде».

Ігор Тенюх, депутат Львівської облради, в.о. міністра оборони України (27 лютого – 25 березня 2014 року)

«Це категорично неможливо. На сесії Львівської обласної ради, коли вони винесли цю пропозицію, я особисто виступав і сказав, що передача землі на Яворівському полігоні під сміттєзвалище – це не по-державницькому. Це єдиний стаціонарний сухопутний полігон, де проводять відпрацювання усі роди сухопутних військ і не тільки нашої держави, а й країн НАТО. Якщо Садовий хоче Яворівський полігон перетворити у сміттєве звалище – це значить закрити Україні шлях до НАТО і показати ставлення держави Україна до своїх Збройних сил. Тому я запропонував вилучити цей пункт з рішення, яке стосувалося сміттєзвалища. Мене підтримав голова Львівської ОДА Олег Синютка, усі депутати. Я думав, що це питання уже забуто. Учора дійсно, як і ви, чую новину, що знову пан Садовий і Львівська міська рада намагаються повернутися до цього питання. Я думаю, ця пропозиція не пройде. Львівська облрада буде категорично проти, і не тільки облрада, але і Міністерство оборони, і Генеральний штаб. Те, що пан Садовий задумав, йому не вдасться. Чому він хоче там? Тому що це найлегший спосіб для нього вийти з тої ситуації, у яку він загнав Львів та львів’ян.

Він розуміє, що Міністерство оборони на це не піде. Тому намагається перевести стрілки. Мовляв, бачите – не хочуть. Думаю, це питання знову розгляне Львівська обласна рада.

Коли тоді ще було це питання і коли військові про це довідалися, сказали: «Якби тільки таке відбулося, ми кидаємо усе і йдемо геть». Це просто неповага до всіх Збройних сил і не тільки України, а й держав НАТО.

На полігоні зараз проходять навчання НАТО. Якраз тепер Львівська міська рада на чолі з Садовим подають заявку про сміттєзвалище на Яворівському полігоні. Що подумають представники НАТО? Яке демонструється ставлення до власних Збройних сил?».

Олександр Ганущин, голова Львівської облради

«Львівська облрада відкинула цю пропозицію переважною більшістю голосів. Я вважаю, слід шукати інші варіанти для вирішення цього питання. Враховуючи ресурс, який зараз витрачає місто Львів на вивезення сміття до Києва, як на мене, можна за досить короткий термін часу домовитися з іншою громадою про розміщення сміття. Яворівський полігон має зараз стратегічне значення для держави, тому нема підстав для розмови про це питання.

Сесія обласної ради буде не раніше ніж 6 вересня. Не думаю, що ми будемо повертатися до питання щодо розміщення сміттєвого звалища. Це компетенція власника сміття і органів державної влади, які мали би забезпечити вибір ділянки».

P.S. Поки готувався матеріал, депутати Львівської міськради не підтримали ініціативу виконавчих органів про звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра оборони Степана Полторака щодо відчуження 50 га землі Яворівського полігону для облаштування там сміттєзвалища.

Наталія Шутка,

IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:01 :37