Новини » Події 29 червня, 2016, 1:14
Експерт вказав, по кому б’є «Особливий статус»

Донбас ніхто не ставив на коліна – такою піснею дуже любили згодовувати місцевий електорат. Що, до речі, вигідно відрізняло самовідчуття жителів Донбасу від сусідів з Росії. Ті якраз з колін безперервно вставали. В результаті так і не встали, але винесемо їх проблеми за поребрик, чи за дужки – нам все одно, що вони роблять, поки до нас не лізуть.

Ситуація в Донбасі і в Україні нас хвилює значно більше, пише журналіст Кирило Сазонов у своїй статті «Кому Особливий статус?», – повідомляє site.ua.

Подаємо статтю без змін.

Сьогодні президент наш Петро Олексійович у Верховній Раді зробив неоднозначну заяву. Він пообіцяв, що зміни в Конституцію про особливий статус частини Донбасу можуть бути внесені тільки за певних умов. Росія повинна піти, ОБСЄ отримати контроль над кордоном і всією територією і все таке інше. Припустимо, що ці умови виконані. І що далі? Згадаймо, про Закон про особливий статус? Давайте згадаємо.

Бойовики перетворюються в народну міліцію, обрані там вожді і ради не можуть бути розпущені Києвом, свої прокурори, суди і служба безпеки. Правильніше буде назвати її Федеральною. Фактично Особливий статус передбачає дуже прості взаємні зобов’язання між Україною і ОРДЛО. Вони ніяк не залежать від центральної влади, але мають право і можливість впливати на зовнішню і внутрішню політику України. Інша Україна має не право, а обов’язок фінансувати цю оргію із захищеної статті бюджету. В принципі, з важливого все. Решта деталі. Ах так, ще реальне роззброєння незаконних формувань. Але народна міліція та самооборона у законі, як досвідчений урка – їх це не стосується.

Петро Олексійович, ця спроба Росії зробити в Україні свою чеченську модель зрозумілі і збігаються абсолютно. Вони самі собі господарі, а ми платимо данину. Щоб вони не стріляли. У цих двох реченнях вся суть особливого статусу Донбасу. Ви серйозно хочете реалізувати цей сценарій? Мені зрозуміло, навіщо це вождям в ОРДЛО, зрозуміло навіщо це Кремлю, але незрозуміло – навіщо Україні? І якщо Донбас отримує всі права особливого статусу і фінансування з держбюджету, плюс величезні субвенції в свій дотаційний пенсійний фонд, то чим гірше Закарпаття? Чим гірше Черкащина або Дніпро з прилеглими землями?

Виходить, всі вони гірше Донбасу тільки тим, що не розмахують російським прапором, не вбивають проукраїнськи налаштованих громадян і не в змозі виставити на кон натовп з автоматами? Так це питання, які легко вирішити за наявності певних грошей. Благо, людей з автоматами у нас зараз повно. Ну а гроші під таку справу я навіть знаю, хто швидко виділить. Скільки у нас буде народних республік з особливим статусом через рік? Донецька, Луганська, три-чотири Бурштинових, Закарпатська, Порто-Франко – це відразу. По второваному шляху йти легше і багато феодалів скористаються шансом.

На всіх розмовах про особливий статус потрібно поставити жирний хрест. Всі громадяни України і всі регіони рівні в правах і обов’язках перед країною. Наявність автомата і триколору не дає регіону або окремому негідникові додаткових прав. Тут або в тюрму, або стусаном під зад в бік Кремля. Спроба потурати феодалам, що зіграли у колабораціонізм закінчиться катастрофою для України. Парад суверенітетів, громадянська війна і інші «радощі» – ось ціна особливого статусу для Донбасу. Потрібно шукати інші ліки. І якщо їх немає, адекватні лікарі вирішуються на ампутацію.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 04:29 :17